Puchar Polski Juniorek/ów mł – Seniorek/ów

Klub Sportowy Akademia Judo w Poznaniu jako organizator Pucharu Polski w Judo w kategorii wiekowej Juniorka/or młodszy oraz Seniorka/or a to wszystko w IV Memoriale im. Jigoro Kano w Judo. Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na tą dwu dniową imprezę , która odbędzie się w najbliższy weekend 28-29.04.2012 w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Luboniu przy ul. H. Kołłątaja 2.

W zawodach chęć udziału zgłosiło się 653 osób z całej Polski , gdzie będą walczyć o najwyższe laury podczas Pucharu Polski.
Planowane otwarcie zawodów planowane jest na godzinę 12:30 w dniu 27.04.2012 (sobota)

42 thoughts on “Puchar Polski Juniorek/ów mł – Seniorek/ów

 1. według komunikatu na pzjudo.pl godziny są następujące:
  „28.04.2012 (sobota):
  Godz. 6:00 – 7:00 Waga nieoficjalna ……..
  Godz. 7:00 – 9:00 Waga oficjalna i przegląd lekarski ………
  Godz. 09:30 Uroczyste otwarcie Pucharu Polski Juniorek/ów Młodszych
  Godz. 10:00 Walki eliminacyjne i repasażowe i o medale brązowe….”

  natomiast w powyższym zaproszeniu:
  „Planowane otwarcie zawodów planowane jest na godzinę 12:30”

  Czy godziny wagi oficjalnej(7:00 – 9:00) i rozpoczęcia walk (10:00) podane w komunikacie są aktualne? Z góry dzięki za odpowiedź.

 2. W komunikacie jest również ” UWAGA!: Godzinowy program rozegrania zawodów zostanie przedstawiony podczas konferencji technicznej zawodów. ” Jeżeli chodzi o godziny wagi to raczej sie nie zmienią, a uroczystość otwarcia zawodów i godzina rozpoczęcia zawodów to zależy od organizatorów, myślę że wchodzi tutaj min dogranie terminów i czasu jakim dysponują chociażby zaproszeni goście, którzy bedą oficjalnie otwierać zawody.

 3. W jeden dzień dziewczęta i chłopcy. Przy takiej liczbie zawodników zgłoszonych szykuje się kolejny maraton.

 4. Walki ruszają o godz. 10. Oficjalne otwarcie zawodów dla gości o godz. 12.30. Akademia ze względu na dużą liczbę startujących na własną rękę organizuje ekrany i komputery na dodatkową 4 matę.
  Ponadto dla informacji jeżeli ktoś będzie miał chwilę w Poznaniu to zapraszamy. Ten weekend odbywa się akcja POZNAŃ ZA PÓŁ CENY. Więcej szczegółów na linku:
  http://www.poznan.pl/mim/publikacje/pages.html?id=10806&instance=1017

  Połowę taniej m.in. Termach Maltańskich!!

  Może akurat ktoś skorzysta…

 5. Przedstawiam sytuację z Pucharu Polski Juniorek Młodszych w Luboniu z dnia dnia 28.04 i proszę Was bardzo o ocenę, która z dziewcząt powinna dostać punkty i jakie. Ja jako osoba zainteresowana nie chcę tego komentować.

  1. Nagranie z wysokości ok 3m odległość ok 5m .
   Może dla porównania nagranie z kamery sędziów da obiektywny obraz sytuacji.

  1. tak samo mówiłem wczoraj, bo myślałem, że zrobili wałka dla wojnarowicza z Gruzinem (w walce o III), ale powtórki pokazały wszystko (wojnarowicz skontrował w samej końcówce), dla mnie punkt dla białej

 6. Znamy decyzję sędziów …”przejęcie inicjatywy ” czyli inaczej kontra z parteru … łzy i radość oraz radość i łzy .Do takich skrajnych reakcji doprowadziła trójka sędziowska swoją decyzją /był to repasaż/. Film jest przedstawiony sędziom z maty oraz sędziemu głównemu i była możliwość zmiany decyzji.
  Mam wrażenie ,że „nie czuję” takiego judo .

 7. No nie wiem, nie wiem..
  Im dłużej to oglądam, tym więcej mam wątpliwości.
  Tyle, że ja mam możliwość zobaczenia tego 100 razy, a sędziowie..
  Biała miała wg mnie intencję zrobienia tego, co zrobiła.
  Co zdecydowano ostatecznie?

 8. Oglądałem tę walkę na żywo i nawet przez moment nie miałem wątpliwości, że wygrała niebieska.Decyzja sędziów jest kompletnie niezrozumiała.

 9. Po pierwsze niebieska ewidentnie rzucała na ouchi-gari i powinna dostać albo wazari albo yuko. Po drugie, nawet jeśli wg sędziów biała przejęła inicjatywę, co jest wg mnie sporne to niebieska spadła na brzuch i biała nie powinna dostać żadnego punktu.

 10. Niestety to nie jedyne błędy. Jako były sędzia mógłbym ich jeszcze wiele przytoczyć. Kto był w Luboni ten widział akcję gdzie sędzina poddaje zawodnika ponieważ prawdopodopodobnie za chwilę będzie miał wyprostowaną rękę i będzie to zagrażać jego zdrowiu (będzie lub niebędzie wyciągnięta dźwignia). Totalne nieporozumienie. Oprócz tego przykłądu mam jeszcze wiele innych uwag odnośnie błędów sędziowskich. Najbardziej denerwuje mnie to, że mimo tego że sędziowie obecnie mają możliwość podglądania akcji na wideo i tak nie potrafią z tego korzystać. Przykład – akcja powyżej, klasyfikator nawet nie raczył spojrzeć na zapis kamery. Bo ON „widział” lepiej. Nie będę przez grzeczność dodawał ile lat miał klasyfikator, bo podobno mamy pracować do 67 lat (według najnowszych założeń naszej polityki emerytarnej) . Gratuluję. W pełni popieram zachowanie TRENERA (przez niektórych potępione jako niewłaściwe lub niestosowne). Ja uważam, że trener miał rację i w pjełni usprawiedliwiam jego wzburzenie i zachowanie.

 11. wg mnie trudna akcja, nie bylo kontynuacji akcji przez niebieska do konca, biala przejmuje inicjatywe pod koniec ale ona tez jest w locie tuz przy macie i nie jest w stanie wykonac zadnej techniki, niebieska spada na brzuch, nie ma punktow dla nikogo.

 12. Sędziowanie jak zwykle było słabe. Ale myślę że dużo gorsza sprawą było zrobienie zawodów chłopców i dziewcząt jednego dnia. Finały fajny pomysł lecz niestety bardzo czasochłonny.

 13. W momencie kiedy już „nie było kontynuacji akcji przez niebieską” – myślę że chodzi o postawienie nogi na macie i nie kontynuowanie ruchu nogą (jak w rzucie ouchi-gari), biała była już tak wychylona i blisko maty, że nie była w stanie zrobić czegokolwiek (3 sekunda nagrania, przypatrzcie się), mogła tylko przerzucić niebieską za siebie, ale już leżąc na macie (co z resztą zrobiła), ale nie dość że to nie był żaden rzut to jeszcze niebieska spadła na brzuch, a nie ewidentnie na yuko, na żadnych zawodach za coś takiego nie dostaje się punktów.

 14. A teraz trochę przewrotnie: Co zrobić z trenerem który tak „nauczył” swoją zawodniczkę wykonywać o uchi gari. Ten atak to jak piękny strzał ale w słupek. Proponuję popracować na treningach i nie podrzucać sędziom takich żab do jedzenia. Tego nie da się zjeść bez wzbudzania takich dyskusji.

 15. sedzia nie zawodnik, nie czuje …powiedzial mi doswiadczony zawodnik ze niebieska wygrala -atak niebieskiej bez watpienia,na takie cos sedziowie sie nabrali az wstyd.dalej bez komentaza…

  1. „…powiedział mi doświadczony zawodnik” – no to dawaj Go do sędziowania, będziemy wreszcie mieli w Polsce jednego dobrego sędziego.

 16. To jest walka a nie trening. Miała powiedzieć białej „stój spokojnie, bo chcę cię rzucić na ouchi-gari”? Poza tym jeśli sędziowie nie byli pewni komu przyznać punkt to najsprawiedliwiej byłoby nikomu nie przyznawać punktu. Tym bardziej że była to walka repasażowa do pierwszego punktu.

 17. Nie miała nic mówić (za mówienie jest shido). Powinna wykonać rzut od początku do KOŃCA, a ona tylko zaczęła i w 3 sek. postawiła prawą stopę na macie. Dlaczego? Może lepiej nie potrafi, a może musiała tak zrobić, aby obronić się przed kontrą białej…

 18. Wygląda,że skoro tyle jest wątpliwości wśród fachowców- zawodników, trenerów i sędziów to tym bardziej niezrozumiałe staje się judo dla widzów, którzy nigdy nie trenowali judo.Już wyobrażam sobie jak relację z walk judo na Olimpiadzie w Londynie bedzie starał się jasno i zrozumiale wytłumaczyć komentator w tv. Judo nigdy nie przebije sie do mediów. Ludzie będą woleli ogladać jakieś tam mordobicie niż szlachetny sport walki.

 19. To o mówieniu napisałam z przymrużeniem oka. Jeśli jesteś zawodnikiem to doskonale wiesz że w czasie walki mało rzeczy (rzutów czy chwytów) wychodzi idealnie i biała wcale nie musiała kontrować niebieskiej, żeby ten rzut nie został doprowadzony do końca. Szczerze mówiąc ja nie widzę żeby biała w jakikolwiek sposób kontrowała. Jedynie broni się przed rzutem, co jej nie wyszło.

 20. Emzet, twój komentarz przypomina mi przysłowie:” kowal zawinił a Cygana powiesili” :O), czyli wg Ciebie za pomyłkę sędziego powinni poniosić winę trenerzy?
  Jakieś żarty?
  Pooglądaj sobie „101 ipponów” to zobaczysz, że nie każdy ippon był rzutem czystym technicznie- bo w warunkach walki sportowej nie zawsze się to udaje.
  Koga , to pewnie dla Ciebie zero techniczne…. bo tak Go trenerzy nauczyli?

  Pozdrawiam

 21. Pierwsze wrażenie jest na biała, ale po kilkukrotnym przeanalizowaniu i wysłuchaniu komentarzy jednak stawiam, że powinna wygrać niebieska.

 22. Wygrała biała dlaczego?
  Kaprys sędziny ?? i tylko jej decyzja ? takie są przepisy ?
  Decyzja o wygranej podjęta po konsultacji czterech sędziów (sędziowie z maty i sędzia klasyfikator) po dokładnym obejrzeniu nagrania z kamery przy macie dodatkowo trener niebieskiej był przy podejmowaniu decyzji i widział nagranie z autorytatywnej kamery.
  Sędziowie to przypadkowi ludzie wybrani z widowni ?
  Jak wiemy sędziowie to zawodnicy,trenerzy,osoby które biorą udział w szkoleniach i właśnie teraz podważamy ich i swój autorytet.
  Pierwsze wrażenie …. nagranie widza z trybun .
  Na podstawie tego mają być uznawane punkty ??
  Pozdrawiam wszystkich .

 23. Tu nie chodzi o podważanie czyjegokolwiek autorytetu. Ani też o to żeby kogokolwiek oskarżać i obrażać. Po prostu błędy w sędziowaniu się zdarzają, w każdej dyscyplinie sportu, nawet najlepszym sędziom. Chodzi o to żeby się na nich uczyć. To jest lekcja zarówno dla zawodników jak i sędziów.

  1. Tak zgadzam się w każdej dyscyplinie sportu zdarzają się błędy sędziowskie .
   Kamera ustawiona za niebieską daje inny obraz sytuacji ustawiona za białą też zmienia postać sprawy teraz wysokość i odległość.Punk widzenia uzależniony od miejsca nagrania.
   Sędziowie mieli do dyspozycji nagranie sędziego klasyfikatora i taka była ich decyzja.

   1. Cieszę się że się ze mną zgadzasz. Zawody już się skończyły i wyniku się nie zmieni, to jasne. Ale nam nie o to chodzi. Może udostępnisz nam inne nagrania tej sytuacji, żebyśmy mogli zobaczyć to samo z innej perspektywy, bo jak mówisz może to zmienić obraz sytuacji. Na pewno nas to czegoś nauczy.

 24. Podważamy, no i co z tego? Jeżeli jest błąd, trzeba to pokazać, powiedzieć i umieć się przyznać.
  Z sędzią się nie dyskutuje, tak tłumaczę synowi, też byliśmy na zawodach, decyzja kontrowersyjna, trzech sędziów się spotkało i ustaliło werdykt, on płacze, ja mu tłumaczę. Nie takie sporne decyzje się zdarzają.

 25. yuko dla białej, żadnego ouchi-gari nie było, zawahała się niebieska, co wykorzystała biała, kilku sędziów przy nagraniu nie mogło się mylić, dokładnie wszystko widać, wystarczy puścić ze 30 razy

  1. Nawet jeśli ouchi-gari nie było to tym bardziej nie ma yuko dla białej, niebieska spadła na brzuch. Na żadnych zawodach międzynarodowych za coś takiego nie dostaje się punktów.

 26. biała wyrażnie kontruje , niebieska stawia prawa noge na macie , nie wykonuje ouchi-gari /brak ciagniecia nogi/ nie ciagnie barkem ,ma ja zablokowaną przez lewa noge białej i biała przejmuje kontrole barków niebieskiej , co do punktacji – jej wysokosci – sprawa jest sporna ale rzuca biała – trzeba przesledzic filmik klatka po klatce

 27. Zgodzę się że rzut ouchi-gari nie jest doprowadzony do końca, ale w chwili postawienia nogi przez niebieską biała ma już wybitą lewą nogę i gdyby kontrowała to by tak nie było. Poza tym gdyby kontrowała i kontrolowała niebieską pociągnęłaby kontrą do końca, sama nie spadłaby ewidentnie na plecy, a najwyżej na bok i doprowadziłaby niebieską na plecy. A tak nie zrobiła tylko przerzuciła ją za siebie, po rzucie za punkty, kiedy już wiedziała że przegrała, a niebieska wiedziała że wygrała.

 28. moim zdaniem sęk w tym że ani niebieska nie wykonała rzutu ani biała nie doprowadziła kontry do końca kładac sie na bok tylko na plecy – bład techniczny wykonania rzutu i niebieskiej i białej … sam nie wiem jak to zakfalifikować .pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *