Puchar Polski Juniorów mł. – dużo niespodzianek. (foto JCP)

Pierwszy dzień Pucharu Polski U17 pokazał jak duży jest potencjał tej grupy wiekowej. Trzeba się ogromnie cieszyć, że aż tylu mamy zawodników. Wszyscy zgodnie stwierdzili że jest to efekt dwuletniej mocnej pracy nas wszystkich w grupie wiekowej młodzika. Niespodzianki to szybka porażka Ksawerego Morki w kat. 60kg, wygrana Kacpra Szurowskiego w 90kg, siódme miejsce Maćka Grzyba 55kg. Swój wysoki poziom potwierdzili Kubica Ryszard +90kg, Suchecki Bogusz 81kg, Woźniak Szymon 73kg, Sordyl Mateusz 66kg, Wawrzyczek Paweł 60kg, Chromiński Sebastian 55kg, Pękala Dawid 50kg i Błoński Tomasz 46kg. Trzy mat to za mało na taką liczbę startujących i to trzeba będzie wziąć pod uwagę organizując następne Puchary Polski U17.

Winiki PZJ :

mężczyźni, waga: -46kg – 30 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Błoński Tomasz STS Gryf-3 Słupsk
2. Walczyk Patryk GKS Czarni Bytom
3. Karaś Bartosz TS Wisła Kraków
3. Wróbel Kacper MKS Olimpijczyk Włocławek
5. Babiński Adrian SGKS Wybrzeże Gdańsk
5. Stecki Jędrzej SGKS Wybrzeże Gdańsk
7. Lewandowski Adrian AZS Gliwice
7. Nowak Patryk KJ Koka Jastrzębie-Zdrój

mężczyźni, waga: -50kg – 25 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Pękala Dawid UKS „Sokół” Pisarzowice
2. Kołaczyk Konrad UKS Dwójka Rydułtowy
3. Puszczyński Maciej KS Start Radom
3. Ślusarski Patryk AZS Gliwice
5. Stolarek Jan KJ AZS Opole
5. Tomaszewski Stanisław AKS Strzegom
7. Konecki Jakub STS Gryf-3 Słupsk
7. Korolewicz Kamil MKS Juvenia Wrocław

mężczyźni, waga: -55kg – 52 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Chromiński Sebastian UKJ -AON Warszawa
2. Ferenc Łukasz UKS Dwójka Rydułtowy
3. Barczyk Karol UKS Judo Wolbrom
3. Zykubek Dawid KJ Koka Jastrzębie-Zdrój
5. Buchalski Aleksander UKJ Ryś Warszawa
5. Kastner Patryk STS Gryf-3 Słupsk
7. Grzyb Maciej JSS Drako 79 Warszawa
7. Starzyk Krzysztof UKS Judo Wolbrom

mężczyźni, waga: -60kg – 57 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Wawrzyczek Paweł K.S. Judo Czechowice-Dziedzice
2. Babiński Artur SGKS Wybrzeże Gdańsk
3. Kurczyk Piotr GKS Czarni Bytom
3. Kurtyka Paweł GKS Czarni Bytom
5. Marcinkiewicz Sebastian MKS Juvenia Wrocław
5. Pflegel Jakub ULKS IPPON Jarocin
7. Kuczborski Przemysław UKJ 225 Warszawa
7. Lewiński Radek UKJ -AON Warszawa

mężczyźni, waga: -66kg – 51 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Sordyl Mateusz UKS Grot Kraków
2. Stodolski Tomasz UKS Leśnik Kaczory
3. CZERNIAWSKI Tomasz AZS UW Warszawa
3. Skórka Szymon GKS Czarni Bytom
5. Kubicki Patryk AZS Gliwice
5. Legień Oskar GKS Czarni Bytom
7. Litwin Paweł MKS Juvenia Wrocław
7. Salamon Daniel UKJ Ryś Warszawa

mężczyźni, waga: -73kg – 36 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Woźniak Szymon UKS Grot Kraków
2. Biedrzyński Krystian Wroxgym Wrocław
3. Drzewiecki Tomasz UKS „3” .Piła
3. Winiarski Michał UKS Gimnazjon Suchy Las
5. Cebula Bartosz UKS „Olimpia-Judo” Elbląg
5. Terlikowski Lukasz UKS Kata Pruszków
7. Bujoczek Paweł GKS Czarni Bytom
7. GOŁĘBIEWSKI Michał MMKS Wojownik Skierniewice

mężczyźni, waga: -81kg – 24 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. SUCHECKI Bogusz MMKS Wojownik Skierniewice
2. Głowacki Michał AZS Gliwice
3. Kejza Daniel Polonia Rybnik
3. Korzeniowski Michał UKS Galeon Gdynia
5. Witalec Kamil UKJ Millenium Rzeszów
5. Woźniak Mateusz ULKS IPPON Jarocin
7. Czuliński Bartosz AZS Zarząd Środ. Poznań
7. Gdula Grzegorz UKS „Olimpia-Judo” Elbląg

mężczyźni, waga: -90kg – 13 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Szczurowski Kacper AZS Gliwice
2. Matlakowski Arkadiusz UKS Galeon Gdynia
3. Hatliński Łukasz UKS „Orkan” Sochaczew
3. PROCHASKA Adrian MMKS Wojownik Skierniewice
5. Cendrowski Bartosz TKS „Judo” Toruń
5. GRUDA Marcin AZS UW Warszawa
7. Lubiński Marcin AZS Gliwice
7. Pasek Wojciech GKS Czarni Bytom

mężczyźni, waga: +90kg – 12 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. KUBICA RYSZARD SS „Dąb” Dębowiec
2. Majowski Dominik UKS Dwójka Tarnowskie Góry
3. Górski Mikołaj GKS Czarni Bytom
3. Szaran Bartosz MKS „Pałac Młodzieży – Łódź” Łódź
5. Dorlet Wojciech K.S. Judo Gwardia Koszalin
5. Miłowski Łukasz UKS Kodokan Toruń
7. Makowiecki Adrian KJ Samuraj Koszalin
7. Załęczny Krzysztof TKS „Judo” Toruń