Rok 2012 – przełom w szkoleniu. Brawo !

Rok 2012 to rok powrotu oficjalnych Mistrzostw Polski Młodzików już w kwietniu ! Ale nie tylko to ulegnie zmianie, również nastąpią zmiany w startach w drugim półroczu i tak zawody indywidualne odbywać się będą bez najstarszego rocznika np. U14, U16 i U19. Tak więc Ranking U15 będzie w przyszłym roku krótszy (Suchy Las, Mistrzostwa Polski U15, Łódź i Gyor), za to Ranking U15 2013 będzie już pełny i zacznie się od zawodów w Gdyni 2012, natępnie Warszawa Open 2012 itd., aż do Gyor. Szkolenie też musi się zmienić bo: rywalizacja w kraju dla Juniora mł. do kadry kończy się na początku marca, potem Puchary Europy, natępnie Mistrzostwa Europy U17 są w czerwcu, a OOM jest na przełomie lipca i sierpnia !! Mistrzostwa Świata oraz EYOF w 2012 nie ma bo są Igrzyska w Londynie ! Kalendarz EJU i PZJ cdn.

9 thoughts on “Rok 2012 – przełom w szkoleniu. Brawo !

 1. „również nastąpią zmiany w startach w drugim półroczu i tak zawody indywidualne odbywać się będą bez najstarszego rocznika np. U14, U16 i U19. ”
  Czy to znaczy że w kwietniowych Mistrzostwach Polski Młodzików rocznik 98 nie ma prawa startu?
  Czy, że nie będzie miał prawa startu w Gdyni i Warszawie?

 2. wiem, że judo uczy pokory, szacunku.., ale wyjaśniać z naszego na inne..

  tak wynika z tekstu powyżej

  rocznik 98 – startuje do połowy roku 2012 jako młodzik (ma prawo startu w MP – jest to jasno, wyraźnie napisane),
  od września wystartuje jako junior młodszy w roczniku 97-98 (U-16)

 3. II. Zawody grup wiekowych U17, U20 w drugim półroczu 2012 odbywają się bez najstarszych roczników.
  To informacja ze strony PZJ.Nie rozumiem skąd powyżej informacja,że również zawody młodzików będą się odbywać w drugim półroczu bez najstarszego rocznika.Jeśliby zakazać starszemu rocznikowi młodzika startów, to pozostałby tylko rocznik młodszy, co na zawodach młodzików dałoby bardzo małą liczbę uczestników, bo przecież dzieci w młodzikach startować nie mogą.

 4. Młodzik U15 w 2012 roku (z wyjątkiem Drużynowych Mistrzostw) to w pierwszym półroczu 98/99, a po wakacjach zawody U14 (tak jak PZJ U16 i U19) czyli 1999/2000. To obowiązuje tylko w zawodach z Kalendarza PZJ 2012 !! Pozdrawiam

  1. Czy to potwierdzona informacja czy na razie zamierzenia ? Można to gdzieś znaleźć na stronach PZJ (w kalendarzu na 2012) nie ma ? pzdr

 5. Z tego co wiem Warszawa Open i Nadbałtycki Opty Gdynia będą U14, U16 i U19 (Warszawa), Wrocław Open również U16 i U19. Pozdrawiam

 6. WJO’2012 w nowej formule U14,U16,U19
  Podczas rozmów z trenerami środowiska warszawskiego doszliśmy wspólnie do porozumienia, że obecny system rywalizacji sportowej nie gwarantuje rzetelnej selekcji. Trenerzy kadr wojewódzkich i narodowych mają problem z wyselekcjonowaniem zawodników na Puchary Europy, które odbywają się na początku roku (luty, marzec, kwiecień). Gdy zawodnicy innych krajów są już po kilku startach my dopiero tworzymy składy i staramy się wsiąść do pędzącego pociągu.
  Ponieważ WJO odbywa się pod sam koniec września, postanowiliśmy zorganizować go w nowej formule – U14,U16,U19. Turniej zostanie przeprowadzony według kategorii wiekowych, które będą obowiązywały od stycznia 2013. Liczymy, że ten zabieg uczyni turniej jeszcze bardziej atrakcyjnym dla zawodników, a trenerom Kadr Narodowych i Kadr Wojewódzkich da narzędzie do rzetelnego wyselekcjonowania najlepszych zawodników na przyszły rok. Wydaje nam się, że ta zmiana może spowodować także, że WJO stanie się w przyszłości turniejem selekcyjnym dla reprezentacji innych państw. Jeżeli jako kraj chcemy rywalizować z innymi reprezentacjami to pod koniec roku trenerzy powinni podać składy Kadr Narodowych juniorów i juniorów młodszych. Styczeń i luty to miesiące w których najlepsi zawodnicy kraju powinni trenować i walczyć na wspólnych obozach. Już na początku marca cała Europa rozpoczyna rywalizację podczas Pucharów Europy. Ażeby nasi zawodnicy mieli szansę na udział w tych turniejach to selekcja musi się odbyć w drugiej połowie roku poprzedzającego.
  Podczas Wrocław Open poinformowałem oficjalnie Dyrektora Sportowego PZJudo pana Jarosława Wołowicza o zmianie formuły turnieju. Namawiałem go także, aby pion szkolenia PZJudo dokonał takiej zmiany we wszystkich turniejach klasyfikacyjnych.
  Jeżeli jest tak jak pisze Pretorian, że zarówno Nadbałtycki Opty Gdynia jak i Wrocław Open pójdą w ślad za Warszawą, to jest to szansa na zmiany. Jesteśmy dalecy od tego by działać przeciwko oficjalnym decyzjom, ale my trenerzy chcemy działać, chcemy rozwijać polskie judo.
  Kategorie wiekowe na WJO’2012:
  U19: 1994-1996
  U16: 1997-1998
  U14: 1999-2001
  W grupie U14 chłopców dojdzie jeszcze kategoria 34 kg
  Biorąc jednocześnie pod uwagę bezpieczeństo najmłodszych zawodników i dostosowując się do przepisów obowiązujących w Europie myślimy o zakazie wykonywania dźwigni i duszeń w grupie U14

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promocyjnego: http://www.wjo.org.pl/index.php?m=3&lg=pl

  Pozdrawiam wszystkich i zapraszam w tę niedzielę na turniej organizowany w naszym klubie http://www.judo-rys.pl/info_docs/777Funny_Judo_z_Mikolajem_2011_b.pdf
  Cezary Borzęcki

 7. Jeżeli do startów z młodzikami zostaną dopuszczone dzieci, to takie zawody nie mogą być w randze OPP,a taka informacja widnieje przy WJO młodzików. Może warto by to wyjaśnić z PZJ, żeby wszyscy wiedzieli czy jadą na Puchar Polski, czy na zawody towarzyskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *