tibilisi-2009-me.jpgUrszula Sadkowska w kategorii +78 kg zapewniła sobie medal mistrzostw Europy w judo, które odbywają się w stolicy Gruzji Tbilisi.

Polka w I rundzie miała wolny los, zaś w II wygrała z Brytyjką Sarah Adlington przez ippon. W walce o awans do finału nasza zawodniczka zmierzy się ze Słowenką Luciją Polavder
, brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Pekinie i wielokrotną medalistką ME.
W półfinale Polka pokonała Słowenkę przez waza-ari i w finale spotka się z Rosjanką Jeleną Iwaszczenko.

W kategorii do 100 kg wśród mężczyzn dzielnie poczynał sobie Janusz Wojnarowicz. Dwukrotny wicemistrz Europy w I rundzie miał wolny los, a w II wygrał ze Słoweńcem Matjazem Cerajem przez yuko. W starciu, decydującym o awansie do półfinału uległ utytułowanemu Rosjaninowi Aleksandrowi Michajlinowi przez waza-ari. Wojnarowicz zachował szansę na brązowy medal.