Skarpetkowy dzień promowany przez Akademię Judo w Poznaniu

Kolorowa skarpeta to symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Chorych z Zespołem Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają 3 chromosomy (inna nazwa wady to trisomia 21).

Akademia Judo jako klub wspierający niepełnosprawnych słusznie zaprosił do akcji promocyjnej. Poniżej cytat z Facebooka klubu. Zapraszam do przyłączenia się do tej formy pomocy.

Jutro wyjątkowy dzień. Nie dość, że wiosna zawita już na dobre, to jeszcze swoje święto obchodzą chorzy na zespół Downa. Na pewno wiecie, że Akademia Judo aktywnie wspiera niepełnosprawnych, dlatego pokażmy wszystkim chorym na tę przypadłość, że jesteśmy z nimi! Symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa jest kolorowa skarpeta. W związku z tym bądźmy jutro jedną wielką skarpetkową rodziną! Zróbmy trening w kolorowych skarpetkach, a co! Zagrajmy najpierw w grę, która potrwa do czasu Waszego jutrzejszego treningu. Zabawa jest prosta – jeśli zostaniecie oznaczeni, musicie przyjść na jutrzejszy trening z kolorowych skarpetkach. Dodatkowo oznaczacie 5 kolejnych osób z maty, które mają zrobić to samo. Podczas samego treningu robicie sobie selfie z kolorowymi skarpetkami i wrzucacie je na fejsa, oznaczając klub i wpisując hashtag #skarpetkowarodzina :) Niech zabawę zacznie nasz trener i prezes Radek Miśkiewicz. Do dzieła, Radziu! :) Pokażmy, że jesteśmy nie tylko klubem sportowym, nie tylko zbieraniną osób, ale czymś więcej. Siłą, jednością, monolitem. RODZINĄ!

więcej na https://www.facebook.com/hashtag/skarpetkowarodzina

foto: openclippart.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *