Skład reprezentacji polski na PŚ Kobiet

Dwadzieścia cztery polskie judoczki wystąpią w zawodach Pucharu Świata, które w dniach 25-26 lutego odbędą się w Arenie Ursynów w Warszawie.

„Z powodu kontuzji lub chorób z kadry wypadło kilka zawodniczek, m.in. Małgorzata Bielak i Justyna Karpała (obie 57 kg). Dlatego nie wystawiamy maksymalnej liczby judoczek, czyli czterech w każdej z siedmiu kategorii wagowych” – powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo Jarosław Wołowicz.

Przed dwoma laty stołeczny turniej o PŚ rozegrany został na Torwarze. Najlepiej spisała się wówczas Urszula Sadkowska (+78 kg), która zajęła trzecie miejsce.

„Powinna zbliżyć się do tego wyniku. Stać ją nawet na awans do finału, a w najgorszym przypadku na uplasowanie się na piątej pozycji. Spore możliwości mają też inne zawodniczki walczące o udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie, jak Marta Kubań (52 kg), Katarzyna Kłys (70 kg) i Daria Pogorzelec (78 kg)” – dodał.

Ciekawą postacią w ekipie trenera Adama Maja jest debiutantka Halima Mohamed-Seghir (63 kg). „W ubiegłym roku gdziekolwiek nie pojechała, czy na imprezę rangi mistrzostw Europy juniorów, młodzieżowców, czy mistrzostw świata juniorów, zawsze wracała z medalem. Niebawem może być mocnym punktem reprezentacji” – stwierdził Wołowicz, były szkoleniowiec kadry.

Kadra Polski na Puchar Świata w Warszawie:

48 kg: Ewa Konieczny (Czarni Bytom; rocznik 1989), Katarzyna Pułkośnik (Narew Łapy; 86), Joanna Stankiewicz (AZS AWF Warszawa; 92), Kinga Kubicka (Flota Gdynia; 84)

52 kg: Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk; 91), Marta Kubań (Gwardia Warszawa; 89), Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa; 93)

57 kg: Agata Perenc (Polonia Rybnik; 90), Arleta Podolak (AZS UW Warszawa; 93)

63 kg: Agata Ozdoba (AZS Opole; 88), Barbara Mirus (Wisła Kraków; 88), Magdalena Kowalczyk (AZS AWFiS Gdańsk; 91), Halima Mohamed-Seghir (Wybrzeże Gdańsk; 92)

70 kg: Katarzyna Kłys (Wisła Kraków; 86), Izabela Herdzik (AZS Gliwice; 87), Karolina Tałach (Wybrzeże Gdańsk; 92), Aleksandra Jabłońska (AZS AWFiS Gdańsk; 94)

78 kg: Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk; 90), Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk; 90), Katarzyna Wtorkowska (AZS UW Warszawa; 84), Agnieszka Kaps (AZS AWF Katowice; 89)

+78 kg: Urszula Sadkowska (Gwardia Opole; 84), Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk; 90), Marta Rózga (Gwardia Łódź; 91).

Posted Under
Bez kategorii

One thought on “Skład reprezentacji polski na PŚ Kobiet

  1. Witam, na początku serdeczne dzięki za wskazówki co do Dusseldorfu, chłopaki trafili na halę jak „po sznurku”, i twierdzą,ze warto było pojechać, zobaczyli naprawdę bardzo dobre judo, i do tego dodatkowe atrakcje w postaci karnawału. Druga sprawa to skład podany przez PZJudo, po raz kolejny”ktoś” w związku kłamie podając przynależność klubową Sadkowskiej, która, jak mi wiadomo, po zlikwidowaniu sekcji judo w Klubie Sportowym „Gwardia” Opole nigdy nie wyraziła zgody na reprezentowanie nowego tworu jakim jest Towarzystwo Sportowe „Gwardia” Opole, mało tego związek bez jej zgody wyrobił licencję dla T.S.”Gwardia” Opole, a ona sama jak twierdzi o swojej przynależności do nowego klubu dowiedziała się dopiero w maju 2011 r. Ula Sadkowska sama deklaruje się jako członek UKSJ „NIPPON” Olsztyn, gdzie na co dzień trenuje.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *