Spalona ziemia czy kraj mlekiem i miodem płynący – wybory w PZJ.

Wybory tuż tuż, a tak naprawdę nic nie wiemy. Więc sami sobie wszystko ustalamy! Co dla Związku dla Judo i z kim chcą zrobić kandydaci na Prezesa PZJudo. Wiemy, że te wybory już noszą znamiona wadliwie zwołanych, wiemy, że problem jest ze statutem lub jego brakiem (tego uchwalonego ostatnio). Wiemy od jednego z kandydatów, że dług Związku się zwiększył! Jak traktuje się nas wyborców ? To są wybory? Żaden z kandydatów nie przedstawił nam swojego gabinetu (osób z którymi chce pracować) . Jeden z kandydatów napisał program i chwała mu za to. Program dość oczywisty i skromny. Większość zapisów tego programu to norma tak bowiem powinien właśnie działać Związek. Reszta nie zdradzi bo im ukradną pomysły ?! Kogo nie będzie i kto na pewno nie dostanie niczego w zamian za poparcie. ( informacja własna od Kandydatów) I tak, pan Krzysztof Wiłkomirski nie widzi żadnej posady i nie ustalał żadnych profitów dla Tomasza Blacha ( który zbiera dla niego głosy po Polsce ) to samo dla pana Kownackiego , pan Jacek Zawadka nie widzi w Związku żadnej funkcji dla pana Mirosława Błachnio, pan Wiesław Blach twierdzi, że wyciągnął wnioski i nie widzi nikogo z poprzedniego układu ( Zarządu) , pan Juliusz Kowalczyk chce pracować z każdym komu dobro Judo leży na sercu i nikogo nie skreśla. To tyle reszta jest tajemnicą którą może poznamy jeszcze przed kongresem lub na kongresie! Co Wy o tym myślicie ?

Posted Under
Bez kategorii

3 thoughts on “Spalona ziemia czy kraj mlekiem i miodem płynący – wybory w PZJ.

 1. Wreszcie coś wiadomo :)

  Ale czy to znaczy, że pozostali kandydaci zupełnie nic nie robią?
  Wydawać by się mogło, że chyba południe Polski i to bardzie środkowe południe dość mocno jest postrzegane w środowisku… Taka cisza może świadczyć o tym, że już wszystko ustalone i szyki zwarte – a wówczas można odetchnąć z ulgą ;)
  albo, że jeszcze wszystko nastąpi.

  Z pozycji rodziców – obserwujemy na pewno wszyscy z ogromną uwagą i niepokojem :)

  Panowie Kandydaci bądźcie poważni i nie zawiedźcie nadziei jakie pokłada w Was młode pokolenie.

 2. uuu… czyli jednak. Niezależny od nikogo K. Wiłkomirski jednak walczy o wygraną ramię w ramię z obecnymi władzami.
  Bo trudno uwierzyć by tak szeroką kampanię p. Tomasz Błach robił mu zupełnie bezinteresownie. Czyżby Krzysztof puszczał oczko do obecnej władzy? Może nadal będą „robić swoje” przy nowym prezesie? Czy ludzie związani z obecną władzą mogą nadal liczyć na funkcje w Zarządzie?
  Czuję się nieco oszukany, bo przecież Krzysztof sam zapewniał, że jest zupełnie niezależny. Teraz trudno uwierzyć w te słowa wiedząc, że p. Błach (który dobrym samarytaninem na pewno nie jest) robi mu kampanię.
  Ciekawe, czy nie będzie to tak, że Krzysztof co prawda zgłosi swój Zarząd, po czym zagłosuje (wraz z zaufanymi) na ludzi obecnego układu, by znaleźli się z nim w Zarządzie (takie fikołki widzieliśmy podczas niejednych wyborów). Potem będzie mógł rozłożyć ręce i mówić „że to Kongres wybrał”.

  Dobrym sprawdzianem będą głosowania nad przewodniczącym Kongresu i porządkiem obrad. To może być jedna z wielu możliwości pokazania niezależności kandydata od obecnej władzy.

 3. Rozszerzając moją wczorajszą wypowiedź – barometrem wskazującym, czy Krzysztof faktycznie odcina się od środowiska związanego z obecną władzą będzie głosowanie nad przewodniczącym Kongresu.
  Zapewne na tę funkcję kandydował będzie również Krzysztof Rogulski – jednoznacznie kojarzony z obecną władzą i całkowicie od niej zależny. Jeśli zostanie zaproponowany, a K. Wiłkomirski go poprze – to znak, że jednak gadanie o odcięciu się od obecnego układu jest funta kłaków warte.

  A wiele osób, które uwierzyli w zapewnienia K. Wiłkomirskiego o odcięciu się od układu może się poczuć oszukanymi.
  Nie ukrywam, że obecna władza zupełnie jest mi obca, a jakiekolwiek układanie się z nią jest dla mnie dyskwalifikujące kandydata.

  Zwróćmy więc uwagę na ten barometr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *