Szybka walka Krawczyka, teraz Mongoł

benging_0.jpgRobert Krawczyk w II rundzie repasaży olimpijskiego turnieju judo w kategorii do 81 kg pokonał prze ippon po minucie i 48 sekundach walki Portugalczyka Joao Neto. By walczyć o brązowy medal Polak musi wygrać tylko jeden pojedynek.
Wcześniej Krawczyk pokonał przez waza-ari reprezentanta RPA Matthew Jago i przegrał z reprezentantem Korei Południowej, Jaebum Kimem przez ippon.
W I rundzie repasaży Polak pokonał przez kokę Białorusina Siegieja Szundikowa. Kolejnym rywalem Krawczyka będzie Mongoł Nyamkhuu Damdinsuren. Jeśli Polak go pokona, w sesji popołudniowej będzie walczył o brązowy medal z pokonanym z jednej z półfinałowych walk. Krawczyk i Damdinsuren wyjdą na tatami o godz. 12 naszego czasu.

Posted Under
Bez kategorii

8 thoughts on “Szybka walka Krawczyka, teraz Mongoł

 1. Niestety, ippon bo ippon ale musial ryzykowac, bo jak dla mnie akcja byla dyskusyjna ta w polowie i sedzia podyktowal koke dla mongola, nieslusznie bo robert z kontry wyprowadzil ladny atak na conajmniej koke i pozniej sie bronil.

  Szkoda, i tak dobrze, ze pokazali w tvp !

 2. No nieeee, nie ma szczęścia Robert do tych Igrzysk…

  Co do pierwszej kontrowersyjnej akcji, to moim zdaniem trudno ocenić, mi się wydawało że Robert już trochę prowadził atak z parteru.

  Końcówka…. :(

 3. tak jak każdemu bo naprawde mu sie należałooooooo!!!!!!!!!!!!!!
  i teraz pewnie przerwie na rok albo nie wiadomo ile i potem trzeba pkanowac czy dlaej trenowanie czy praca, bo w końcu to jest życie

 4. Robert w pierwszej albo drugiej minucie rzucił Mongoła na cłapkę, było koka/yuko. Może, gdyby sędziowie uznali tą akcję (a powinni) to walka potoczyła by sie inaczej i Robert miałby szansę zrewanżować się na Ukraińcu Gontiuku za półfinał IO w Atenach. Bardzo mi go szkoda, bo po raz kolejny był naprawdę blisko medalu olimpijskiego, a w Londynie niestety już raczej nie wystartuje…

  1. szkoda że Robert Krawczyk przegrał z mongołem ale moim zdaniem ROBERT był lepszy aktywnie walczył.Wierzyłem również w Krzysztofa Wiłkomirskiego ale on także przegrał z mongołem.ALE SPOKOJNIE zostali nam jeszcze:
   Kasia Piłocik waga 70kg
   Urszula Sadowska waga +78kg
   Przemysław Matyjaszek waga 100kg i
   Janusz Wojnarowicz waga +100kg wszyscy są medalistami mistrzostw europy i świata szkoda tylko że nie podają informacji w telewizji o walkach judo bo piszą tylko że walki są od:
   6:00 do 10:30 eliminacje
   12:00 do 13:30 finały

 5. Moim zdaniem sędziowie dobrze ocenili walkę Roberta. Po próbie ataku Robert został odkręcony i spadł na tyłek toteż sędziowie przyznali Mongołowi koke. Ten atak, który zrobił Robert był już po kontrze i do tego z parteru. To nie zmienia faktu, że bardzo mi szkoda Roberta bo medal bardzo mu się należał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *