PAP /31.05.2009 21:48
Urszula Sadkowska (KS Gwardia Opole) zajęła trzecie miejsce w kategorii +78 kg drugiego dnia zawodów Superpucharu Świata w judo w Moskwie. To jedyne miejsce na podium wywalczone przez reprezentantów Polski w dwudniowym turnieju.
W niedzielę zaprezentowało się kilkoro Polaków. W kategorii 81 kg Robert Krawczyk przegrał w pierwszej walce z Valeriu Duminicą z Mołdawii, a Łukasz Błach z Japończykiem Mashiko Tomouchi. Podobnie w kategorii 90 kg Wiktor Tworzydło od razu przegrał z Holendrem Marvinem De La Croesem, a w 100 kg Przemysław Matyjaszek z Brazylijczykiem Luciano Correą.

W kategorii +100 kg Janusz Wojnarowicz wygrał z Japończykiem Kazuhiko Takahashi i z Rosjaninem Soslanem Bostanowem, ale w pojedynku decydującym o awansie do półfinału uległ Rosjaninowi Aleksandrowi Michajlinowi.
Sadkowska pokonała Elpidę Aslanidou z Grecji i Rosjankę Polinę Biełousową, a w półfinale przegrała z Nihel Chikhrouhou z Tunezji.