Turniej Małego Mistrza 2018

Klub sportowy UKS Chojrak po raz trzeci organizuje Turniej Małego Mistrza. Rok temu zgłoszonych było 900 zarodników a turniej odbywał się na 7 matach tatami. W tym roku organizator przewiduje ponad 1000 uczestników a rozgrywany będzie na 10 tatami.

W tym roku turniej rozegrany zostanie 25 lutego w jednej z największych hal w Warszawie – Hali Koło ul. Obozowa 60.

Zobacz: Komunikat organizacyjny
Zobacz: Wydarzenie na Facebooku

One thought on “Turniej Małego Mistrza 2018

 1. Jak zwykle jeden wielki bajzel. Na stronie PZJudo czytamy o nowych przepisach, zasadach rozgrywania zawodów, nowych kategoriach wiekowych itp. Z tej to lektury dowiadujemy się że judo w zasadzie mogą trenować i brać udział w rywalizacji sportowej dzieci w wieku 9-10 lat (napisałem w zasadzie bo w jednym pkt mogą, a w innym nie mogą). Dowiedziałem się także, studiując dokładnie wszystkie zapisy na stronie naszego związku, że w najmłodszej kategorii wiekowej tzw. dzieci młodsze (rocznik 2007), różnica wagi pomiędzy poszczególnymi zawodnikami nie może przekraczać 10%.
  No i właśnie czytam powyższy komunikat o zawodach „Turniej Małego Mistrza” i dowiaduję się, że mogą startować nawet roczniki 2011. Mało tego przepisy zabraniające stosowania w rocznikach 2007 rzutów z za głowy, rzutów z kolan, nie mówiąc już o przepisie który figuruje na stronie PZJ dotyczący niestosowania w tej kategorii wiekowej rzutów kontrujących np. tani otoshi w tych zawodach w ogóle nie obowiązuje. Mało tego różnica wagi w rocznikach, które nie powinny mieć prawa startu 2011/10 wynosi 20%.
  Jak my mamy szkolić dzieci, co my mamy im tłumaczyć skoro w jednych zawodach można robić rzuty poświęcenia, czy rzuty z uchwytu za głowę, a w drugich już nie.
  Dlaczego te wszystkie nowinki dotyczące przepisów i zasad rozgrywania zawodów szczególnie dotyczące dzieci nie zostały wprowadzone przez PZJ stosowną uchwałą?
  Pojawił się jedynie wpis z wytycznymi na stronie internetowej. Kiedy to wreszcie zostanie prawnie uregulowane?
  Przepraszam, że piszę akurat pod tym artykułem, ale doskonale wiem, że takich turniejów jest więcej. Sami organizujemy podobny turniej i mamy z tym problem kto może startować, jakie rzuty można, a jakich nie można wykonywać. Ciekawe jak do tego będą podchodzić sędziowie?Może oni mają jeszcze jakieś inne wytyczne?Może ktoś „władny” zechce to wyjaśnić najpierw tu na forum, a potem oficjalnie na stronie PZJudo.
  Pozdrawiam – dartyl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *