Ula

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35087,10544173,Urszula_Sadkowska_zawieszona.html

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35087,10544227,Sadkowska_odchodzi__To_wina_Gwardii.html

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35087,10544178,Koniec_naszych_marzen_o_medalu_olimpijskim_.html

Posted Under
Bez kategorii

13 thoughts on “Ula

 1. Znając polskie prawo i realia, nic z tego nie wyniknie tylko smród w urzędach i problemy z dotacjami z państwowej kasy. Tragedia, spory o hajc dołują naszą dyscyplinę i nic nie wniosą ! To samo, co pseudo afera w PZJ i co z niej wynikło oprócz smrodu w ministerstwach i innych organach decydujących o dotacjach. Proszę tego nie zrozumieć że jestem za przyzwoleniem kradzieży i działań niezgodnych z prawem. Tylko najpierw trzeba dokładnie zbadać temat, zażądać wyjaśnień i dokumentów a potem lecieć i rozpowiadać o przekretach i aferze. Pozdrawiam.

  1. „Tylko najpierw trzeba dokładnie zbadać temat, zażądać wyjaśnień i dokumentów a potem lecieć i rozpowiadać o przekretach i aferze.”

   Od badania takich spraw są urzędy, które właśnie tym się zajęły.
   Sprawa ze stypendiami jest jasna, potwierdzili to pracownicy Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, jak czytamy w artykułach. Z jednej strony zwykła nieuczciwość władz klubu, które wskazały trenera do nagrody (za coś czego nie zrobił), z drugiej strony jak wskazani we wnioskach o nagrody trenerzy mogli je z czystym sumieniem przyjąć. Sprawa z nagrodami i stypendiami z ww. urzędów wydaje się jasna, chyba większość na forum zna zasady ich przyznawania.
   Co innego umowy między władzami klubu, zawodniczką i trenerem, ich treści nie znamy, więc trudno się wypowiadać.
   Jak widać dyscyplinę dołują sami działacze.
   Życzę więcej obiektywizmu pretorianie z Wrocławia.
   Róbmy swoje, każdy jak najlepiej potrafi i będzie dobrze.
   Pozdrawiam

   1. To nie chodzi o obiektywizm tylko o prawo! Wzięli bo należała do Klubu, a czy powinni to druga strona medalu! Pytanie jest proste, czy złamali prawo, nie czy postąpili etycznie i dobrze. Sądzę że przedstawione fakty o ile są prawdziwe? Dyskryminują tych trenerów w środowisku i do tego żadne dochodzenie nie jest potrzebne. Znając trochę prawo, nie widzę tu roli dla Prokuratora raczej chodzi o błędne wskazanie osoby i przekazanie pieniędzy z nagród i nie wypłacenie ich trenerowi Uli jak i samej zawodniczce. To wszystko dla Sądu Cywilnego ! I znając procedury tak sie skończy w Sądzie Cywilnym, a w urzędach w Opolu długo będzie się mówić że Judo to przekręt i tego szkoda !!

 2. Realia są takie:Gwardia Opole podpisała w 2007 roku umowy z Ulą,Emilią Rulką i ich trenerem, najważniejsze punkty to: trenują dalej w Olsztynie, trenerem klubowym pozostaje Aleksander Wolski,dziewczyny otrzymują stypendia a trener wynagrodzenie za pracę i ustawowe nagrody za medale dziewczyn.Umowy podpisali:Tomasz Błach i Jacek Jęchorek.Wszystko jest tak jak w cytowanych artykułach.Komplikacje zaczęły się gdy trzeba było wypłacać kasę za wyniki.Ula nie dostała wynagrodzenia za punkty i medale z 5 imprez w sumie na 10.100 zł, a jej trener przez 4 lata nie dostał żadnej nagrody za jej wyniki,w sumie nazbierało się tego ok.25.000 zł., dokładnie tak jak jest napisane w gazetach.Gwardia Opole(T.Błach) nie chciała podjąć rozmów na temat pieniędzy.I teraz najciekawsze:wszystkie nagrody za wyniki Uli zainkasował TOMASZ BŁACH,sam pisał na siebie wnioski, oprócz ostatniej nagrody za V miejsce na ME w b.r.,tę nagrodę otrzymał Piotr Sztuka,którego Ula w życiu nie widziała na oczy.Powyższe fakty potwierdził redaktor z Gazety Wyborczej w Opolu w Urzędzie Miasta i Urzędzie Marszałkowskim.I jeszcze jedno: jak twierdzi prezes Gwardii Opole P.Piechota, ani T.Błach ani J.Jęchorek nie byli upoważnieni do podpisywania jakichkolwiek umów ani zobowiązań finansowych w imieniu klubu.Czyli umowy są nieprawomocne. Jak teraz zachowa się związek.Moim zdaniem należałoby unieważnić licencję(została wydana po podpisaniu umowy która była podstawą do zgody na starty w barwach Opola), a medale przypisać Uli jako niestowarzyszonej.I prawdą jest że prokuratura w Olsztynie prowadzi w tej sprawie dochodzenie, sprawa na pewno nie będzie zamieciona pod dywan, a smrodu to sami sobie narobili, dopóki będą w naszy środowisku ludzie, którzy kradną i oszukują, nawet własnych kolegów, to zawsze będą tarcia i kłótnie i nie będzie zgody, która podobno buduje.

 3. W twojej wypowiedzi Pretorianie nie ma obiektywizmu, bo prawo zostało złamane,jak wypowiada się prowadząca sprawę prokuratorka dochodzenie „idzie w kierunku postawienia zarzutów z art 286kk”, a to jest zwykłe oszustwo.Sprawa pisania wniosków o nagrody w wielosekcyjnym klubie wygląda wszędzie tak samo: wniosek pisze ktoś z zainteresowanej sekcji a potem daje do podpisania uprawnionej osobie, w tym przypadku wszystkie wnioski pisał osobiście T.Błach, pisał je na siebie, i dawał do podpisania dyrektorowi klubu, który wywodzi się z piłki ręcznej. Najlepsze, że nikt z zarządu klubu nie wiedział, kto tak naprawdę jest trenerem Uli.Byli zaskoczeni,że A.Wolski dostawał wynagrodzenie, z którego jeszcze potrącano mu składki członkowskie do klubu.Tak więc T Błach podpisał umowowę od razu z zamiarem że nie będzie się z niej wywiązywał, w celu osiągnięcia korzyści materialnych, jeżeli znacie troszkę prawo to wiecie,,ze nie można tu mówić o błędzie,jak pisze Pretorian, tylko o celowym działaniu, i zapewniam,że na wszystkie zarzuty są dokumenty, niektóre sam widziałem, inaczej prokuratura nie wszczęła by dochodzenia.A poczytajcie jeszcze komentarze do artykułów w opolskiej Wyborczej, to wychodzi na to ,ze to nie jest pierwszy przekręt T.Błacha.

 4. Pamiętamy jak przebiegał ostatni kongres . Widzieliśmy jak „wielki brat”ze swoim „towarzystwem” z Opola zabiegali o utrzymanie fuchy brata-Prezesa .Efektem jest przymykanie oczu w PZJudo na przekręty panujące w Opolu .Na Kongresie wtedy głosował nawet osobisty skarbnik „wielkiego brata” który mieli kasą publiczną w „opolskim towarzystwie „tak jak ” wielki brat ” sobie tego życzy a nie zgodnie z przeznaczeniem .Wszyscy już wiedzą ,że „towarzystwo Błacha” w Opolu powstało i działa nielegalnie ale …???

 5. Myślę,że wszyscy pamietają kto i w jaki sposób zabiegał o głosy dla prezesa przed ostatnim kongresem,na te głosy zostali podstawieni ludzie,którzy nie bardzo wiedzieli po co przyjechali na kongres, ale kazano im głosować to głosowali, wszyscy łudziliśmy się,że będzie lepiej, a jak wyszło to widać.Trzeba tylko mieć nadzieję,że nikt więcej nie popełni tego błędu i rozpędzimy to towarzystwo wzajemnej adoracji.Co wartościowsi ludzie wybrani do zarządu,gdy zorientowali się w sytuacji to woleli odejść niż firmować swoim nazwiskiem taką nieudolną działalność.

 6. Ula została zawieszona przez „Gwardię” Opole(czyt.T.Błach) na 6 miesięcy, zawieszona przez klub który podpisał z nią nieważną umowę i nie ma de facto do niej żadnych praw, ale zgadnijcie za co? Za niepłacenie składek przez 3 miesiące!!! Dobre co? Bo składki to jej potrącali ze stypendium, ale jak od 4 miesięcy jej nie płacą to i nie ma z czego potącić składek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *