Wywiad z Panem Wiesławem Błachem – Prezesem PZJ tylko dla judoinfo.pl !

Tylko na judoinfo Masz możliwość zadać pytanie do Prezesa PZJ Pana Wiesława Błacha !! Coś Cię nurtuje, czegoś nie wiesz, nie rozumiesz, o co chciałbyś spytać Prezesa Polskiego Związku Judo? My wybierzemy 5 najlepszych pytań o które zapytamy Pana Błacha. Jeszcze w tym roku ten eksluzywny wywiad na judoinfo.pl z Prezesem PZJ !!!

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

11 thoughts on “Wywiad z Panem Wiesławem Błachem – Prezesem PZJ tylko dla judoinfo.pl !

 1. Mi zawsze brakowało Judo w mediach, a co za tym idzie – promocji judo. Ciekawy jestem jakie kroki są podejmowane, aby naszej dyscypliny było więcej w Telewizji.

  Rozgrywają się różnorodne turnieje a we wszystkich informacjach sportowych cisza.
  Dlaczego nie chwalimy się chociażby najmniejszymi wynikami.

  Może udało by się nam wypromować jednego, czy dwóch zawodników, którym kibicował by Polak. Zróbmy coś aby statystyczny kibic, który siada przed telewizorem tylko po to, aby cieszyć się zwycięstwem swojego rodaka (skoczka, pływaka czy kogo innego) mógł kibicować Judoce.

 2. Czy od momentu kiedy został Pan Prezesem PZJ myślał Pan o zatrudnieniu specjalisty wysokiej klasy /najwyższej?/ aby można poprawić wizerunek polskiego judo. A może menadżer z zewnątrz /nie związany z judo/ patrzący świeżym spojrzeniem dostrzeże takie rzeczy których nie widzą ludzie znajdujący się centrum. Czy Pana zdaniem połączenie pracy praktyka w sprawach judo jakim niewątpliwie jest Pan i „nowa młoda krew” od zarządzania i marketingu nie przełamałyby stereotypów w polskim judo?

 3. 1. Czy trwają jakieś prace nad „upublicznieniem” wyników wszystkich zawodów organizowanych przez okręgowe związki judo i powstających na ich podstawie rankingów ?
  2. Czy planowane/rozważane są jakieś rozwiązania tak, aby okręgowe związku judo koordynowały/organizowały obozy dla zawodników, którzy jeszcze nie są w kadrze wojewódzkiej ale mają szansę za jakiś czas do niej trafić ? Jest sporo małych klubów (różne uks-y itp), które mają rokujących zawodników ale które są na tyle małe że ciężko im zorganizować samodzielnie obóz.

 4. Mam pytanie następujące:
  Jak PZJ widzi zawodniczki i zawodników Judo w wieku seniorskim którzy są na poziomie nie dającym im stypendiów (kryteria przyznawania stypendiów to odrębna sprawa)co mają ze sobą zrobić? Zrezygnować z dalszego uprawiania sportu czy może śą jakieś inne możliwości? Jeżeli zrezygnują to zostanie 1 no może 2 seniorów w wadze to raczej nie spowoduje rozwoju dyscypliny. Młodzi też patrzą i widzą sytuację seniorów. Myślę że bez jakiś systemowych rozwiązań dyscyplina przy takim systemie jak jest teraz będzie w wymiarze seniorskim niestety zanikać.

 5. 1.Czy w 2010r pojawią się jakieś ogólnopolskie turnieje rankingowe dla młodzików ?
  2.Jak PZJ planuje wspierać starty młodzików na arenie międzynarodowej,lub czy choćby obejmie patronat aby nasi zawodnicy mogli uczestniczyć w takich zawodach jak Puchar Świata w tej kategorji wiekowej?

 6. 1. Czy są jakieś nowe informacje dot. daty publikacji ?
  2. Czy są już gdzieś dostępne nowe ustalenia dot. „młodego” judo ?

  pzdr,

 7. Witam. Jutro zbiera się zarząd PZJ i wszystko będzie wiadomo. W środę mam dostać autoryzację wywiadu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *