X Baltic Int. Judo Cup Gdynia 2011 – Galeria/Foto

Przypominając ten Turniej prezentujemy galerię foto nadesłaną przez Organizatora. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

60 thoughts on “X Baltic Int. Judo Cup Gdynia 2011 – Galeria/Foto

 1. warto też przypomnieć, że turniej ten był świetnie zorganizowany i z doskonałą oprawą. Jest to nie tylko moja opinia, ale również zasłyszana od wielu innych kibiców. To, że przeszedł on prawie bez echa na tym forum, to chyba tylko z powodu dużej ilości zawodów w ostatnim czasie. Więc jeszcze raz duże brawa dla organizatorów.

 2. Nareszcie głos rozsądku bo mam wrażenie, że to Pan Pretorian zaczyna uczyć nas pokory, tylko czy to ten sam pan, który podczas swojego krótkiego pobytu na Warsaw Open dał się poznać jako jedyny sprawiedliwy, bezstronny, super znawca judo wywołując karczemną awanturę z sędziami i dbając by nikt nie „skrzywdził” zawodników z Wrocławia? Szkoda, że jego bezstronność ogranicza się tylko do jego „stadka”. Podczas wczorajszego turnieju w Opolu nie protestował gdy panowie sędziowie Kamiński i Nowak(obaj z Wrocławia)sędziowali walkę o 3m. w kat.73kg. swojemu koledze z klubu, bezwstydnie wypaczając jej wynik…Cóż to teraz takie nowe standardy. A propos, pan przewodniczący komisji sędziowskiej też wrocławianin…
  Odnośnie Kazachstanu – owszem oni skorzystali(Kazachowie) ale jakoś nasi reprezentanci nie rzucili Europy na kolana czego można było oczekiwać po szumnych zapowiedziach i indywidualnych przygotowaniach(14 medali w Cetniewie).Honor naszego kraju uratowali zawodnicy i zawodniczka przygotowujący się pod okiem trenera KNJ pana Piotra Sadowskiego na zgrupowaniach w kraju.
  To też nowe idee Pana Pretoriana, zamiast pracować z kolegami z kadry, zwiedzamy świat-
  im dalej tym lepiej. Co dla nas takie Zakopane i czołówka zawodników Polski z U-16 wg rankingu Judoinfo !!
  Teraz kolej na Amerykę Południową – szlaki turystyczne już przetarte:)

  1. Po raz kolejny pisze Pani nieprawdę, nawet nie czytając dokładnie co pisze powyżej „Warek”. Warkowi chodzi o ciszę na „forum” po turnieju w Gdyni ! Bo artykuł się ukazał zaraz po turnieju http://www.judoinfo.pl/node/2722 , a w nim gratulacje i ocena zawodów. Co do wczorajszej imprezy kolejne kłamstwo ! Byłem w Opolu tylko na chwilę i tylko w czasie walk eliminacyjnych kat. ciężkich i to wszystko. Więc walk o 3-miejsca 73kg nie widziałem !! W Warszawie jak najbardziej dbałem o tzw. „stadko” i to Panią dziwi ? Nie wyobrażam sobie abym wtrącał się do walk innych zawodników z innych klubów. Kazakhstan nie rozumiem o co Pani chodzi ? Ja nie jestem trenerem tych juniorów którzy pojechali razem ze mną, tak zdecydowali trenerzy klubowi i kadry oraz dział szkolenia PZJ, więc kolejny nie trafiony zarzut. Zakopane już pisałem, więc po co mnie Pani atakuje i co chce Pani osiągnąć tymi zarzutami bez pokrycia w faktach ! Ameryka Południowa jak najbardziej do Brazylii -warto ! Warto też aby Pani się dowiedziała kto jest motorem tworzenia Campów U16 w Polsce, po Zakopanem będzie Elbląg i Opole oraz Luboń. Pozdrawiam.

  2. Jedno pytanie do Pani Prezes to zazdrość czy kompleksy , Pretorian robi całkiem dobrą robotę już od paru ładnych lat kilkunastu młodych zawodników zobaczyło dzięki niem jak to jest na świecie i w europie i to nie tylko z Wrocławia a czy na tym skorzystali no cóż czas pokaże ilu z nich doczeka seniora czas pokaże myślę że to zależy od nas wszystkich , tak na marginesie młodzież też zagląda i czyta te wypowiedzi jakie wnioski wyciągają z takich wypowiedzi ? czas pokaże , szkoda żeby się zamienili w stadko wiecznie niezadowolonych i kłótliwych „gwiazdorów” Pozdrowionka i więcej obiektywizmu życzę

 3. Czyli ta sama retoryka co zwykle ja jestem jedyny sprawiedliwy a jak ktoś mnie krytykuje to kłamie. Jeśli reprezentuje Pan swoje czyli wrocławskie judo to jak najbardziej może Pan pisać co Panu ślina na język przyniesie. I to mnie dziwi bo zawsze mienił się Pan super naprawiaczem polskiego judo. Bardzo proszę o podanie kryteriów jakimi kierował się PZJ przy wyborze kandydatów do wyjazdu do Kazachstanu to postaram się jakoś odnieść do tematu. Proszę sprawdzić ile było informacji na tej stronie na temat campu we Wrocławiu a ile w Zakopanym. Chodzi mi tylko o to,że brak krytyki na temat trenerów, którzy nie skorzystali z okazji aby ich zawodnicy mogli ciężko potrenować w kraju.To zgrupowanie powinno być w kalendarzu każdego trenera jako nr 1 w Polsce bo jeszcze raz powtarzam nie ma drugiego o takiej jakości i ilości w Polsce( dla niewtajemniczonych zawodnicy trenowali w dwóch grupach i w każdej grupie byli podzieleni jeszcze na dwie, i tak dwa razy dziennie przez 4 dni).Sam Pan był to wie bo po trzech dniach już zwinęliście żagle. Sami sobie podcinamy gałąź, bo jak będziemy tak traktować siebie to za rok czy dwa to pies z kulawą nogą do nas nie przyjedzie, ciekawe co o nas myślą przyjaciele z Kazachstanu bo ich nie było w Polsce, może poziom ich wystraszył albo choroby czy inne wążne sprawy naszych czołowych zawodników i wymówki działaczy związku. Ile będzie osób w Opolu, Elblągu to jeszcze zobaczymy, podejrzewam,że jakby zwiazek położył łapę na tym zgrupowaniu to natej stronie pewnie byłyby same ochy i achy.

  1. Nie krytykuje Pani, tylko kłamie więc nazywam rzeczy po imieniu, a w Opolu na walkach w kategorii 73kg mnie nie było, koniec i kropka ! Więc jak to nazwać co Pani pisze ? Można nazwać że mija się pani z prawdą tak jak to że ja ustaliłem wyjazd juniorów do Kazakhstanu i nic to nie przyniosło (wynik), to też moja winna. Tak ? A drugie miejsce Płońskiego na EJU Cup w Berlinie to co, przypadek ? Teraz Pani pisze że mam coś przedstawiać na jakich warunkach PZJ. Ma Pani jakieś pytania to proszę napisać do PZJ czemu tak, a nie inaczej. Ja to nie PZJ ! Proszę nie pisać też głupot jakoby ktoś zwijał żagle bo się przetrenował na Campie w Zakopanem. Po prostu w zeszłym roku z góry założenie było na trzy dni i wszystko. I niech mi Pani wierzy że są w Europie mocniejsze zgrupowania niż w Zakopanem. Niewątpliwie w Polsce jest to najlepszy Camp dla U16 i wszędzie to powtarzam. Czemu nie ma relacji ? Wygląda na to że jak ja nie pojadę gdzieś, to nici z relacji. Nikt nie podjął się trudu napisania jak było, a do dziś nie mogę się doprosić zdjęć z Campu. Ale według Pani to moja wina. Czekam na materiały, a opinię co do udziałów innch klubów z Polski mam podobną. Mam tylko nadzieję że to się już zmieni na zgrupowaniu U16 w Elblągu. Co do reklamy Campu U16 w Zakopanem to uważam że nie ma Pani racji. Mogę tylko powiedzieć co ja załatwiłem, nie jako się usprawiedliwiając tylko do wiadomości. Bo męczy Pani temat i mnie. I tak. Twórcą i pomysłodawcą Campów U16 w 2011 i 2012 roku jestem ja. Sam wprowadziłem i zainteresowałem tym tematem Trenera Kadry i Dyrektora sportowego PZJ. Spełniliśmy warunki jakie postawiono nam w PZJ i mamy w Polsce zgrupowania techniczne U16 ! Ja również osobiście ustaliłem z Organizatorami Campu w Zakopanem, aby te zgrupowanie mogło być zaliczone do Campów U16. Razem z Trenerem kadry ustaliliśmy i stworzyliśmy listę powołanych oraz zadbaliśmy też o aprobatę i emisję w PZJ. Sam też osobiście napisałem program Campu U16 w Elblągu i załatwiłem Trenerów technicznych w osobach Anety Szczepańskiej i Roberta Krawczyka, oraz ustaliłem z Oraganizatorem wszystkie detale (termin, hale, maty) to samo jeśli chodzi o Camp U16 w Luboniu tylko tam większość już była załatwiona(trener techniczny ma być Waldemar Legień trwają starania), a moja rola polegała tylko na dopięciu tego wszystkiego. Campy U16 znajdą się w Kalendarzu PZJ na 2012 rok. I wtedy ukażą się też warunki startów U17 w EJU Cup. Kalendarz na 2012 to będzie dopiero coś, już niedługo. Turniej Warszawa Open i Camp w Zakopanem promowałem przez dobre 8 miesięcy na wszystkich wyjazdach JC Poland ! Turniej Warszawski był bardzo mocno promowany na stronie judoinfo.pl. Z tego co mi jest wiadomo to i my i Organizator nie mamy żadnych problemów w tej kwestii. Więc o co chodzi ? Prosze napisac co Pani się nie podoba, a nie skakać z tematu na temat: to wyjazd do Kazakhstanu, to udział w campie w tym roku to w zeszłym, to kontuzje, to Opole oraz proszę pisać prawdę. Pozdrawiam.

 4. Zgadzam się, że pan Pretorian wpływa na sędziów poprzez swoje głośne protesty a przykład z Piły był wymowny, gdy mastąpiła dyskwalifikacja zawodnika z Czarnych Bytom która mogła wpłynąć na wynik i mie wejście Czarnych do walki o medale.Jednak chłopacy pokazali charakter weszli do strefy medalowej a w finale pokonali faworyzowaną Juvenię.To była odpowiedż na problematyczną decyzję sędziów i zadowolonego pana Pretoriana. Sztuką jest być bezstronnym,to tyle w tym temacie.Pozdrawiam.

  1. Trzech sędziów po konsultacji z klasyfikatorem orzekli dysklasyfikacje !! Ja też jak wielu trenerów którzy tą akcję widzieli uważam że należała się hansa. Mecz był pomiędzy Galeonem, a Czarnymi więc byłem bezstronny i to na początku turnieju, więc o jakiś nikczemnych planach nie było mowy. Mam głos jaki mam, więc mój komentarz do akcji zawodnika był słyszalny i to wszystko.

 5. Kolega Pretorian to przegina na całej linii, na wszystkich turniejach gdzie go widziałem (raczej trudno nie zobaczyć) musi zaistnieć w złego słowa znaczeniu – jednym słowem żenada !!!

 6. Przegina lub nie boi się powiedzieć prawdy prosto w oczy ! Nie lubię ogólników wolę konkrety co ? gdzie? kiedy? dokładnie co Ciebie junior_mł zażenowało w miom „przegięciu”.

   1. No i wszystko się wyjaśniło. Moje zachowanie na WJO jest „przegięciem”. Oczywiście głośne ale bez epitetów i innych takich. Widziałem na tym WJO innych „lepszych”, ale nie o to chodzi. Angażuje się w każdą walkę „swoich” zawodników i reakcje na ewidentne błędy Sędziów (udowodniono przy Klasyfikatorce) zawsze będą takie. Nikogo nie obrażam, Judo to sport walki i emocje są. Nie byłoby tego problemu gdyby u nas wszystko na tatami grało. Niestety tak nie jest ! Dlaczego np. na Węgrzech nie muszę krzyczeć i wskazywać błędy oraz przewinienia czy faule ? Ludzie nigdy nie mający na sobie judo-gi stoją na macie ! U nas jest też taka zasada wśród Sędziów o czym mało osób wie „Jak się pomylisz to nie wolno Ci zmienić swojego zdania” , „Nie wolno też przeprosić dzieciaka ani trenera trzeba stać przy swoim do końca” i tak jest !! Nie wiem co gorsze ? Dzieciak po oszukanej walce, czy trener mający rację i kłucący się z Sędziami. Powiedz mi jak inaczej zwrócisz uwagę innym Sędziom na osobę która nie powinna na tym etapie sędziować bo po prostu nie czuje Judo i ma braki z przepisów. Jak nie zwrócisz uwagi to taki stan rzeczy będzie trwał i kolejne dzieciaki będą oszukane ! Będzie jeszcze gorzej z tym sędziowaniem. Młodzi nie chcą, a i starszym coraz mniej się to opłaca. Ciężkie czasy nas czekają. Widzisz ja jestem takim człowiekiem że nie potrafię przejść obok jak widzę że ktoś oszukuje lub się myli. Nic nie mówiąc nie będę donosił do klasyfikatora czy obgadywał tylko powiem mu to prosto w nos jakie jest jego JUDO. Nie raz w życiu za to cierpiałem, ale cóż jak ktoś pluje to nie powiem że deszcz pada. Co jadę na zawody to sobie obiecuję że nie dam się „sprowokować” i staram się być wyluzowany, ale są rodzynki które powodują wypływ emocji, a głosik mam więc jest jak jest. Pozdrawiam

 7. Po raz kolejny pan pretorian udowadnia nam, że pomimo ambicji tworzenia bezstronnego portalu dla środowiska judo brakuje mu podstawowej umiejętności z zakresu początkowych klas szkoły podstawowej – czytania ze zrozumieniem. Albo….czerpie pełnymi garściami z propagandy sukcesu.Wszystko co w złym świetle stawia pretoriana to pomówienie, nieprawda lub wręcz kłamstwo.
  Tymczasem fakty są takie:
  1.Podczas WJO w niedzielę nie startowali zawodnicy z Wrocławia.
  2.W campie w Zakopanem w/w nie brali udziału.
  3.Pretorian w trakcie turnieju na oczach dzieci i ich rodziców wdaje się w pyskówkę z sędziną zakłucając przebieg zawodów.
  4.W OPP w Opolu (ostatniej eliminacji do Młodzieżowych ME) walkę o medal sędziuje zawodnika z Wrocławia dwóch sędziów z Wrocławia.
  5.Dwóch reprezentantów wyjeżdża z panem do Kazachstanu.Podobno jak pan pisze na wniosek trenerów(skoro to inicjatywa trenera Sadowskigo to dlaczego nie pojechała cała nasza kadra?)
  6.Obaj wracają z ME sklasyfikowani poza pierwszą 7.
  7.Nie posiada pan żadnego wykształcenia związanego ze sportem, kulturą fizyczną, nawet nie jest pan instruktorem, mimo to wystepuje pan w roli trenera(jednoczśnie wychowawcy młodzieży na zawodach).
  8.Turnieje na jakie zabiera pan nasze dzieci, są mówiąc delikatnie niewiele warte, a sucesy odnoszone na nich nie przekładają się w żaden sposób na poważne zawody rangi mistrzowskiej, przykład Duisburg.
  Mam dla pana radę – niech każdy zajmie się tym co umie najlepiej.Pan najlepiej zna się na „wyciskaniu” kasy z ludzi, ale biednych rodziców nieletnich judoków niech pan zostawi w spokoju.Bo jak na razie poza biernym małpowaniem innych krajów nie ma pan naszym dzieciom nic do zaproponowania.pisze pan jak robią inni nie przekładając tego na naszą rzeczywistość, żeby trenować jak np Niemcy trzeba mieć kasę i zawodnikówktórzy będą mogli wykonać taką pracę, a Pana nie było stać nawet na cztery dni w zeszłym roku. Mi chodzi o to,że mamy u siebie ludzi którzy robią fajną robotę mamy mocne zgrupowania i turnieje i sami je niszczymi naszą nieobecnością wymyślając bzdurne powody żeby nie być i takiej krytyki na tej stronie nie ma. Wciska kit,że był to wyjazd po uzgodnieniu z trenerami, jakimi trenerami?. Swoją drogą ile z tych dzieci, które pan ciąga po całym świecie, dotrwa w sporcie do wieku seniora?Inne pytanie jakie się nasuwa to kiedy one mają czas uczyć się judo nie mówiąc już o
  nauce w szkole?
  To tyle odnośnie faktów natomiast absolutnie nie ma pokrycia w faktach rola jaką próbuje pan odgrywać w polskim judo.Jest oczywiście w judo także miejsce dla takich osób jak pan ale to wymaga wiele pracy. Na poczatek proszę nauczyć się słuchać i czytać ze zrozumieniem. Niby niewiele ale bez tego nasza wymiana poglądów jest bezcelowa.

  1. A jednak szkoda czasu na MAGIEL sam nic nie zrobię a drugiemu przypierniczę a co będzie głowę wychylał nad poziom. Samemu trzeba pokazać a potem krytykować. Pozdrowionka

 8. A co mnie obchodzi,że nie ma Pan relacji, co to ma do braku wielu ważnych zawodników, trzeba było zadzowonić do organizatora albo któregos z trenerów i się dowiedzieć a nie płakać, prawdziwy reporter powinien sobie z tym poradzić

  1. Nie wiem co Pani odpowiedzieć, ale już wiem gdzie jest problem ! Brak relacji, zdjęć oraz wszystkich achów i ochów z najmocniejszego zgrupowania w Polsce dla U16 w Zakopanem (to szczera prawda !!!) Niestety jestem skronmym rodzicem mającym jedno dziecko i kontuzja ręki mego syna nie pozwoliła mi wyjechać do Zakopanego. Nie jestem zawodowym reporterem i z tego co Pani wie zawodowo zajmuję sie czymś zgoła odmiennym niż sport. Nie żyję też z tego portalu robię to wszystko społecznie czyli za darmo !!! Ale staram się być na najważniejszych imprezach i sam się finansuję, nie korzystam też z żadnego finansowania oprócz własnego ! Więc przepraszam Panią, ale nie będzie mi Pani mówiła co mam robić ! Pozdrawiam.

  2. Witam.
   Obiecała już pani PREZES zakończyć tę polemikę !!!!
   ….bez tego nasza wymiana poglądów jest bezcelowa….

   Te pretensje i żal który pani wylewa w stronę Pretoriana jest żałosny. Jakaś zawiść lub niedowartościowanie. Nie do końca potrafię zrozumieć.
   Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 9. No i znowu Pani kłamie wprowadzając wszystkich w błąd. Po kolei bardzo proszę o to dowody mijania się Pani z prawdą:
  1.Podczas WJO w niedzielę nie startowali zawodnicy z Wrocławia.

  ODP. Kłamstwo. Startowały młodziczki Gliszczyńska, Jankowiak, oraz juniorka Hofman, juniorzy mł startowali w juniorach w sobotę strategia klubu nie moja !

  2.W campie w Zakopanem w/w nie brali udziału.

  ODP. Kłamstwo. Z tego co wiem był Kamil Górecki i Radek Sroka

  3.Pretorian w trakcie turnieju na oczach dzieci i ich rodziców wdaje się w pyskówkę z sędziną zakłucając przebieg zawodów.

  ODP.Prawda. Pewnie że tak i udowadnia przy klasyfikatorze brak kompetencji sędziny. Nie padają żedne brzydkie wyrazy tylko konstruktywna ocena zdarzeń. Coś złego ?

  4.W OPP w Opolu (ostatniej eliminacji do Młodzieżowych ME) walkę o medal sędziuje zawodnika z Wrocławia dwóch sędziów z Wrocławia.

  ODP. Nie wiem. A co to ma ze mną wspólnego ?

  5.Dwóch reprezentantów wyjeżdża z panem do Kazachstanu.Podobno jak pan pisze na wniosek trenerów(skoro to inicjatywa trenera Sadowskigo to dlaczego nie pojechała cała nasza kadra?)

  ODP. Nieprawda. Nie pisze że na wniosek tylko za wiedzą i w oparciu o ustalenia Trener kadry, klubu, dział szkolenia PZJ ! Dlaczego nie więcej bo takie warunki ja przedstawiłem maks czterech zawodników ,a dwóch już miałem!

  6.Obaj wracają z ME sklasyfikowani poza pierwszą 7.

  ODP Prawda, ale to co ma ze mną wspólnego ? Nie jestem trenerem tych zawodników ani kadry więc nie mam wpływu na ich treningi.

  7.Nie posiada pan żadnego wykształcenia związanego ze sportem, kulturą fizyczną, nawet nie jest pan instruktorem, mimo to wystepuje pan w roli trenera(jednoczśnie wychowawcy młodzieży na zawodach).

  ODP. Kłamstwo ! Jestem Instruktorem Judo mam stosowne kursy i zdany egzamin oraz książeczkę. W niedługiej przyszłości i trenerski !

  8.Turnieje na jakie zabiera pan nasze dzieci, są mówiąc delikatnie niewiele warte, a sucesy odnoszone na nich nie przekładają się w żaden sposób na poważne zawody rangi mistrzowskiej, przykład Duisburg.

  ODP. Kolejne kłamstwo ! Na te Turnieje jeździ cała Polska i Europa np. Budapeszt, Brno, Eindhoven czy Lomel. Do Duisburga też i tam też zdobywają medale np. Patryk Kubicki brąz czy Darek Kawalec też brązowy medal. Nie mówiąc już o tym ze turniej w Duisburgu to żadne mistrzostwa to mocny turniej rankingowy DJB.

  Podsumowując, ja nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem. Co do oceny czy w przyszłości te wszystkie moje zabiegi czyli wyjazdy, campy krajowe i zagraniczne przyniosą efekt w seniorach mogę powiedzieć tylko tyle. Od wielu lat robimy tak jak chcą „najlepsi” spece w naszym kraju, a wyników nie ma i nie zanosi się żeby były. Nie wiem jaka wiedzą może się Pani pochwalić i kto Pani podpowiada bo robi to żle i wprowadza Panią w błąd. Pozdrawiam

 10. Co do trzech sędziów to najpierw się naradzali przy akompaniamencie krzyków pana Pretoriana a następnie zwrócili się do klasyfikatora i wtedy dopiero po długiej naradzie dano hanse,chociaż można było dać bez punktu bo sytuacja była nie do końca czysta.Chciałbym zwrócić uwagę, że nie większość trenerów lecz zainteresowani przegraną Czarnych,natomiast w obronie zawodnika stanęli inni trenerzy wraz z panem Mościńskim przedstawiając racje sędziom.Ciekawostką jest fakt, że kazali zawodnikowi zademonstrować rzut przed klasyfikatorem jeszcze raz, widać tak dobrze ;widzieli;Gwoli ścisłości mecz to był drugi i miał duże znaczenie przy przegraniu i nie byłoby finału z Juvenią stąd taki głośny sprzeciw pana Pretoriana i obawa o wynik finału co było uzasadnione bo wygrali Czarni. Eliminacja zawodnika pewniaka a wygrał resztę walk, miała podciąć morale w zespole.Pozdrawiam

 11. Re odp 1 i 2: jak na Śląsk to masakra taka ilość zawodników płci męskiej same asy i to ile?
  RE odp 3, to już nie chce mi się pisać bo to podstawy, u nas to każdy lekarz albo mechanik a teraz sędzia. Ciekawe czy w Japonii którą tak chetnie pan cytuje albo w Kazachstanie (żart), taki jest szacunek do sędziów czy trenerów judo, mógł Pan to zrobić w sposób kulturalny poprostu podejść do stolika poprosić o powtórzenie walki a nie wydzierać się przy dzieciach, ładny daje im Pan przykład chyba rodem z piłki noznej
  Re 4 a to tylko co do stronniczości i tendencyjności i Pana zachowania ktoś już coś na ten temat napisał
  Re 5 jakiego trenera za czyje pieniądze co to znaczy za wiedzą trenera, jesli ktos ma kasę to co do tego ma pytanie o celowośc wyjazdu każdy powie jedź,
  Re 5 Jak ma Pan instruktora to proszę coś pokazać,niech super naprawiacz coś pokaże, ostatnio trenerzy kadr, których Pan tak krytykuje dali Panu szansę pokazania swoich umiejętności i jakoś szybko pan się odepchnął,
  Re 6 Otwarte Mistrzostwa Niemiec
  Podsumowując nie robicie nic z tego co chcą spece w naszym kraju a tylko wyciągacie kasę od dzieci, re campu w Zakopanym i wrocławiu

  1. dot 1-2 Super znajomość geografi kraju, też problem, Wrocław to Dolnośląskie nie mylić ze Śląskiem czyli Bytom, Katowice itd. Co mam wspólnego ze szkoleniem we Wrocławskich klubach ? Dlaczego coś mi Pani zarzuca w tej kwestii.

   dot. 3. Może i tak powinno się postąpić, ale nerwy to nerwy. Brak reakcji na spokojne zwrócenie uwagi sędziny był ogromnie irytujący.

   dot. 4. brak związku, Bzdura

   dot. 5 widocznie ma skoro takie ustalenia były !
   dot. 7 jak mam to muszę pokazać coś, pewnie że pokazuję pracując od czasu do czasu z młodzieżą na tatami. Zapraszam jutro na salę Gwardii Wrocław na godz. 16. Co do kolejnych Pani zarzutów to wie pani że gdzieś dzwoni tylko nie wie gdzie, ot tak. Nigdy żadni trenerzy kadr nic takiego mi nie proponowali. Był kiedyś ukłon jednego z trenerów w moją stronę abym poprowadził trening w czasie Campu ale podziękowałem.
   dot. 8 zawody w Duisburgu nazwa 13. Internationaler Sparda-Cup der U15 männlich Duisburg nic więcej skąd ta wiedza ? strona http://psv-duisburg.de/abteilungen/judo/it-u15/

   Co do ostaniego zdania: to tak Judo robi się sportem drogim i czasochłonnym. Mam nadzieję że nasze starania (JCP) zaowocują podpisaniem umowy ze sponsorem dla PZJ (w trakcie ) i wtedy tym młodym będzie trochę lepiej.

 12. Co do tej sytuacji to odbyło się demonstracja wykonanej techniki i ocena była jedna Hansa. Ja nie krzyczę ja po prostu mam taki głos, mogę prowadzić zawody bez mikrofonu :). Co do trenerów to tylko Wasi czyli Sadowski i Mościński nie zgadzali sie z werdyktem i dlatego było przeprowadzone dodatkowe akcje z Sędziną główną. Z mojej strony chcę Cię zapewnić że nie myślałem o finale czy takich tam innych, nie było mi to po prostu w głowie. Pozdrawiam

 13. Demonstracja była przy sędzinie i sędzią maty w obecności pana Moscińskiego a nie Pretoriana który siedział po drugiej stronie stolikow, ale skoro pierwszy krzyknął hansa to swoje forsuje jak również trenerzy swojej stajni.A co do finału to było w głowie i to od kilku dni typując mistrza Juvenię w chłopakach stąd to zainteresowanie.Czyli sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie – bo jestem głośny i mam taki głos to tyle w temacie.Pozdrawiam.

  1. Widzę że Cię nie przekonam. Pewnie że byłem za Juvenią na tych zawodach to oczywiste. Tylko wtedy w czasie tej walki nikt nie mógł przewidzieć że w Waszej grupie wyjdzie taki ambaras, że o mało co byście nie weszli do dalszych rozgrywek ! Więc nie było to moje jakieś zamierzone zachowanie krzycząc hansa w momęcie kiedy Wasz zawodnik złapał za nogę po raz drugi. Wcześniej wykonał akcję prawidłowo i nic nie mówiłem bo dopiero po tej akcji tak naprawdę zinteresowałem się tym pojedynkiem. To wszystko. Pozdrawiam

 14. Żeby zaistnieć, nie koniecznie trzeba coś robić, wystarczy krytykować ludzi którzy robią coś z pasją i jestem już wyrocznią….Droga Pani Prezes proszę się pochwalić co zrobiła Pani dla dzieciaków, bo co robi Rafał doskonale wiemy !!! Pewnie czasem się myli i jego prawo a co robią pseudo działacze którzy biorą za to pieniądze…Rafał „ustąp a zwyciężysz” ….:))

 15. Pretorian walcz do końca i nie słuchaj głupot. Byłem na campie (obozie) w Dublinie. Ze stony judoinfo dowiedziałem się o tym wyjezdzie Rafał załatwił wszystko nocleg, treningi z Iliadisem, Huizinga, podał loty samolotów. Proszę powiedzieć kto zrobił coś więcej abym mógł ćwiczyć z mistrzami, gdybym mógł to bym pojechał do Kazachstanu ( jestem u-13 ) no kto zrobił COŚ. Zapisanych na camp do Dublina było chyba 20 osób – pojechało 7, a gdzie reszta?? Gadać to każdy potrafi, krytykować każdy potrafi ale chwycić się za jaja i zrobić coś dla judo niewielu. Zwracam się do czytelników naszego forum proszę podać nazwiska osób, które w znaczący sposób pragną zrobić coś z dziecięcym i młodzieżowym judo w Polsce.

 16. No cóż prawda stara jak świat zazdrość i złośliwość górą , Pretorian rób swoje i na wrony nie zwracaj uwagi. Sędziowanie temat jak ocean , praktycznie każdy turniej ma swojego ASA obojętnie czy na szczeblu wojewódzkim czy też krajowym , co do pyskówki to Pretorian chyba jeszcze nie jest taki najgorszy historia zna lepszych i to dużo lepszych . A stwierdzenie że ktoś od kogoś kasę wyciąga no cóż sam jeżdżę z Pretoriane i to było Chamskie posądzać go o coś takiego. Uprawnienia instruktorskie ma bo książeczkę widziałem. Pozdrowionka dla wszystkich , zamiast krytykować może jakaś konstruktywna propozycja tego wszystkim i sobie ŻYCZĘ .

 17. Pozostańmy przy swoich opiniach, wniosek na przyszłość, więcej obiektywizmu i neutralności a nie głośności w wyrażaniu swojej opinii bo od sędziowania są sędziowie i tyle na temat Piły. Pozdrawiam.

 18. Choć czasem nie zgadzam opiniami Pretoriana ( mamy demokracje;O))), to trzeba przyznać, że robi świetną robotę! Tak trzymać!!! :O) Pozdrawiam.

 19. Ja się cieszę tylko że ta cała dyskusja się wywiązała. Bo po pierwsze dowiedziałem się jakie fałszywe informacje na mój temat niektórzy trenerzy rozsiewają wśród rodziców swoich zawodników. To jest: brak rzekomych uprawnień do judo, wyciąganie kasy, słabe turnieje, co to za wyniki, Duisburg to Otwarte Mistrzostwa Niemiec, Pretorian to zabrał juniorów do Kazakhstanu i nic z tego nie wyszło, a po co lepiej siedzieć w Polsce i tu trenować, stał przy macie jak mnie tam już niebyło, nie mówiąc już o jakiś propozycjach prowadzenia treningów. Pięknie, mam tylko nadzieję że Państwo macie sami swój rozum i to potraficie wszystko sobie poukładać. Kto mówi prawdę. Dziękuję i pozdrawiam.

 20. Jeszcze raz łopatologicznie, camp w Zakopanym został totalnie olany przez Śląsk i Dolny Śląsk nie sądziłem,że będziemy się łapać za słówka, jeśli ta strona ma służyć dobru polskiego judo to chyba widzisz,że dla własnej prywaty niszczymy fajne inicjatywy,nie ma w tym temacie żadnej krytyki z twojej strony.Poza tym skoro jesteś tak dobrze poinformowany to posłuchaj trenerów jak płaczą na zawodach jak mało mają pieniędzy i nie korzystają z taniej możliwości, przykład również zgrupowania w Opolu, żenada( chyba nawet Gwardii nie było), na stronie wszystko super ciekawe ile ekip zagranicznych będzie na zaproponowanych przez Ciebie zgrupowaniach. Dziwna logika, była propozycja poprowadzenia treningu ale jej nie było nie rozumiem, więc skoro piszesz co chcesz to dlaczego ja kłamię a ty nie, przedstawiaj fakty a niech każdy sam się do nich odniesie.

 21. Tak masz rację że dużo klubów „olało” ten Camp, ale to nie jest moja wina ! Ja też bym chciał aby wszyscy brali udział w takich akcjach. W Opolu ja byłem, rok temu w Zakopanem też. W Zakopanem dzięki mnie było więcej ekip z Polski niż we Wrocławiu i mam nadzieję że nasza strona i PZJ przekona wszystkich aby brali udział w tych akcjach U16.

  Co do logiki to tak: żaden Trener Kadry nie proponował mi prowadzenia żadnego treningu. Tylko raz pan Borzęcki nie będąc juz trenerem reprezentacji w zeszłym roku na Campie zapytał mnie czy poprowadziłbym trening, podziękowałem bo nie miałem ze sobą judo-gi w Zakopanem i chciałem zobaczyć w akcji innych trenerów z Belgii (Krisa), Niemiec i Słowenii, a nie że uciekałem czy coś takiego. Taka jest prawda.

  Jedyną prawdą jaką powtarzasz o mojej osobie pisząc swoje wypowiedzi jest moja sprzeczka z Sędziami w Warszawie. Nie było w niej żadnych niecenzuralnych słów była natomiast głośna. Kolejny mit trenerów muszę obalić. Nigdy nikt nie powtórzył by walki jak zawodnicy zeszli by z maty ! (takie przepisy) Więc jak piszesz o tym że miałem spokojnie udać się do klasyfikatora i ten by powtórzył walkę to się kolejny raz mylisz. Jest to niemożliwe i tylko na zawodach typu mikołajkowe do załatwienia. Pozdrawiam

 22. Do Pani/a Prezes: czy Pani/n Prezes wie co oznacza słowo małostkowość? Do Mietka 45- w temacie przez Niego poruszonym – proponuję klasykę: „kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem”. Ja nie rzucę.
  A teraz nie dajmy się zwariować: Jeszcze trochę i Pretorian zostanie przez niektórych oskarżony o przyczynienie się do zapaści polskiego judo. ( przynajmniej w tym roku- patrz klęska!!!!!! zawodników po campie w Kazachstanie) Buhahhahahaha.

 23. Reasumując wszytskie Pani zarzuty co do mojej osoby wyłączjąc sprzeczkę z Sędziami w Warszawie okazały się delikatnie mówiąc chybione i nieprawdziwe. Nie oczekuję od Pani przeprosin, ale mam nadzieje że się Pani czegoś dowiedziała i że teraz może inaczej wszystko wygląda niż na pierwszy rzut oka. Co do finansów klubów i judo to cóż wszyscy jedziemy na jednym wózku i każdemu powinno zależeć na dobru naszego sportu. Niestety tak nie jest ! Za dużo jest zawiści i zazdrości do tych co potrafią i mają, a za mało rozmów i pytań oraz podpowiedzi co i jak robić bych tych środków było więcej. Pozdrawiam

 24. Nic nie mówiłam o winie (czytanie ze zrozumieniem)tylko o tym,że trenerzy z największych klubów między innymi Wrocławia olali to zgrupowanie i nic na ten temat nie było na tej stronie dlatego uważam,że jest stronnicza i dba pan o swój interes. Ciekawe co na to trener Borzęcki, chyba on kłamie bo bo jego wersja była inna,jeśli mnie okłamał mnie lub jak kto woli minął się z rzezcywistością to przepraszam, a do klasyfikatora to idzie się po konsultację i po to aby powtórzył walkę na video i wytłumaczył watpliwości trenerowi zawodnika taka jest jego rola,no to to już każdy trener wie. Nie rozumiem o co chodzi z tymi mikołajkami, jakie powtórzenie walki to chyba zdarza się na zawodach na Dolnym Śląsku. Chcesz być supernaprawiaczem to zachowaj klasę i idź do stolika a nie wydzieraj się przy dzieciach, bo dzisiaj Ty im pokazujesz,że nie szanujesz sędziów niezależnie od decyzji i osób dorosłych a jutro Ciebie nie będą szanować.Dzięki takiej postawie dzieciak wbije sobie do głowy, że przegrywa bo tatuś nie załatwił a nie,że jest słabszy.

 25. A ja byłem na zawodach Mikołajkowych i właśnie powtórzyli walke mojej córki z zawodniczką ( wygrała drugą też przez ippon ale niesmak pozostał i naprawdę nie wiedziałem jak dziecku to wytłumaczyć). Co do sędziowania to wiemy wszyscy – temat rzeka . Rejestruję wszystkie walki córki i chętnie się nimi podziele na forum jak sędziują nasi sędziowie . Ten wątek wielokrotnie był poruszany na judoinfo ale zmienić to może tylko bardzo dobra praca sędziów . To wszystko w temacie sędziowania.
  Ja też byłem w Warszawie , widziałem głośną dyskusję Pretoriana z sędziami – też mam tą walkę nagraną i muszę przyznać że miał rację . A cóż na polaków( czytaj sędziów ) działa tylko głośna RETORYKA.

 26. Droga Pani Prezes , czas powrócić na ziemię , może to jednak wina organizatorów tego nieszczęsnego Campu w Zakopanem a nie niechęć brania w nim udziału przez zawodników czy też kluby. Dla jakiej grupy wiekowej był organizowany ten camp i w jakim czasie? Początek roku szkolnego nowe szkoły i teraz dylemat co ważniejsze ?? Jak pogodzić sport i szkołę co ważniejsze? Czy może jest Pani w tak luksusowym układzie ze szkołą swojej pociechy że nie ma to żadnego znaczenia i szkoła idzie na szeroko rozumianą współpracę? Generalnie moja wiedza jest taka że trudno jest pogodzić dzisiaj uprawianie sportu i naukę w szkole , zazębiające się godziny treningów i zajęć szkolnych a nadrobienie zaległości po dłuższej nieobecności no cóż doba zaczyna być bardzo krótka. Godzinka późna trening przepracowany ciężko lekcja angielskiego za nami , do szkoły zadania odrobione , pora spać bo jutro od nowa szkoła trening lekcje i tak do soboty . Pozdrowionka dla Pani Prezes i miłych snów

  1. Droga Pani Prezes, ciężko dyskutować z takim tokiem rozumowania, moim skromny zdaniem rozmawiamy o przyszłości naszych dzieci zamykanie im możliwości wyboru, inaczej Judo to doskonała szkoła charakteru świetne przygotowanie do dorosłego życia, fantastycznie by było gdyby 50% młodzików dotrwało do seniora ale tak nie jest dotrwa może 5%, powodów jest 100 każdy inny i to nie tylko świadomy wybór zawodnika, żyjemy w takiej a nie innej rzeczywistości co ma ogromny wpływ na w/w decyzje, kwestie finansowe też należy uwzględnić, powrócę tu do kwestii współpracy między klubami a szkołą która praktycznie nie istnieje a powinna zwłaszcza na etapie młodzika i juniora młodszego, chodzi o zmianę szkoły gimnazjum i liceum, czyja wina, zaniedbanie temat istotny i do dyskusji. Argument ‚albo rybki albo akwarium’ no cóż oczekiwałem czegoś więcej. Z pozdrowieniami.
   P.S. Fabryki głupich i silnych przerabialiśmy ale co potem?

 27. Niestety z przykrością dla pani „prezes” muszę podać fakty które mijają się z prawdą w tym tekście. W niedziele startowały zawodniczki z Wrocławia.
  Co do campu w Zakopanem : ja jako rodzic zawodniczki , rozważając wszystkie argumenty,stwierdziłem wiele zgodnych z tezami zawartymi w tekście „feniksa”. Dziecko moje niestety musi się uczyć i równolegle trenować ( jak zresztą wszystkie dzieciaki) a równowagę w tych zajęciach muszę i chcę – sam ustalać.
  Posiadam 3 piękne akwaria i niejak ma się do tego trzymanie rybek w słoiku!!! Równowaga musi być , jak sie na coś decydujemy to musi to być zbilansowane i będzie nas radowało.

 28. Mistrzostwa Wrocławia na koniec października – boję się, że wielu oleje Wrocek i nie przyjedzie. Koniec sezonu, składy kadr ustalone, w sumie zawody o pietruszkę – szkoda nabawić się kontuzji / bądź stresu przez nasze polskie sędziowanie.
  Mimo wszystko zawodnikom życzę udanego startu / rodzicom nieazpomnianych wrażeń :)

 29. Junior_mł, szkoda pachnie to takim rewanżem my do was nie to my do nich też nie, trudno jakoś przeżyjemy, szkoda tylko dzieciaków przez te chore ambicyjki części działaczy i trenerów, potem zaczną się hasła dla dobra „Polskiego Judo” bo MY bo ONI i tak cały czas kto ważniejszy kto więcej może nie zdziałać a drugiemu dokopać. Pozdrowionka i może warto pewne sprawy przemyśleć. Zapraszamy do Wrocka mimo wszystko

 30. Pretorian, przykro czytać tą wypowiedż, gdyż jeżeli dotyczy moich zawodników to krzyczę i zwracam sędziom uwagę bo się nie znają, ale gdy dotyczy nie swoich zawodników to mają rację sędziowie i poparte to jest donośnymi okrzykami.Dziwna mentalność jak się odzywam to zawsze mam rację- to ma być obiektywizm?Pozdrawiam.

  1. Nie tylko „moich” zawodników tylko jak widzę że się ktoś myli, popełnia błąd celowo lub nie to wtedy wyrażam swoją opinię. Nie krzyczę po prostu głośno mówię. I odzywam sie wtedy gdy sądzę że mam rację, a jak sie myle to przepraszam. To tyle w temacie.

 31. Pretorianie to mamy inne spojrzenie na kulturę, dobre wychowanie estetyczny wygląd, ale o gustach się nie dyskutuje, więc rzeczywiście tyle w temacie zachowania i przykładu dla dzieci. Feniksie, nareszcie jest ktoś kto zrozumiał o co mi chodzi, właśnie takie są odczucia po Zakopanym i teraz będzie rewanż pod hasłem nauka, daleko, coś mnie boli inne plany, Co do rybek to niestey w sporcie nie ma demokracji liczą się najlepsi i wymaga to poświęceń bardzo ciężko jest wszystko pogodzić, żaden Gruzin nie będzie miał taryfy ulgowej dla Pani/a dziecka

  1. Ale dziecko będzie zdrowe i zadowolone, a jak do tego odpowiednio się je poprowadzi to i Japonka nie da rady – wszystko jest w talencie , wyszkoleniu i głowie !!! (życzę wszystkim zdrowego rozsądku i bardzo bedę przygladał się podopiecznym pani „prezes” ). Czas wszysto zweryfikuje i pokarze kto idzie właściwą drogą ?

  2. Pani Prezes nie taki był sens mojej wypowiedzi, proszę przeczytać jeszcze raz, uważam i nie jestem w tym odosobniony że dzisiaj trzeba bardzo umiejętnie dysponować czasem naszych dzieci, taki był sens a organizowanie campu w takim terminie było bardzo nie trafione, bardzo chętnie wzięli byśmy udział w takiej imprezie od piątku do niedzieli włącznie, tu bym szukał rozwiązania, a obrażanie się na wszystkich jest małostkowe i pozbawione sensu to też przykład dla młodzieży może nawet gorszy niż emocje przy macie które każdy z nas w takiej lub innej formie okazuje. A co do demokracji w sporcie przykre że w takiej formie Pani to odbiera, sport to demokracja w najczystszej formie właśnie bezstronne i obiektywne sędziowanie I NIECH WYGRA LEPSZY tak powinno być. Wojenki między działaczami przenoszone na matę brak konsultacji o terminach zawodów czy też organizowaniu campów zgrupowań, efekty tego oglądamy na każdych zawodach niezależnie od ich rangi a młodzież ogląda słucha i wyciąga wnioski, czy o to nam chodzi tego chcemy żeby uczyli się chamstwa i cwaniactwa. Co do gruzina nie taki on nam straszny jak sędzia z konkurencyjnego klubu, przykre ale prawdziwe. Z pozdrowieniami

 32. Nigdy nie przeczytałem ani usłyszałem słowo ;przepraszam;za to mam propozycję zrób kurs sędziego i wejdż na matę, wtedy będzie czysto, uczciwie a w szczególności sprawiedliwie.

 33. Za co Twoim zdaniem mam przepraszać ? Za to że kluby ze Śląska i Dolnego Śląska nie były na Campie w Zakopanem, za to że sędziowie w Pile dali Twojemu zawodnikowi hanse, za to że turniej w Duisburgu to żadne Otwarte Mistrzostwa Niemiec, za to że mam uprawnienia Instruktora Judo, a ktoś mówi że nie mam, za to że podziękowałem i nie poprowadziłem w zeszłym roku treningu na Campie w Zakopanem, czy za to że wytknąłem Sędzinie w Warszawie totalne błędy i wypaczanie walki bez ubliżania tylko konkrety. (potwierdzone u klasyfikatora).

 34. Zajmij się promocją, organizacją wyjazdów, Campów, fotografowaniem, natomiast nie sędziowaniem spoza maty bo tu nie jesteś obiektywny.To tyle i aż tyle.Pozdrawiam i kończę dyskusje.

  1. Ależ Pretorian się zajmuje promocją fotografowaniem i organizacją wyjazdów??? A sędziujemy my wszyscy z poza maty jak walczą nasi to chyba oczywiste a czy jesteśmy obiektywni czy umiemy poskromić emocje? no cóż dobre pytanie

 35. Ja nie mam nic do kibicowania ani emocji lecz drażni mnie to , że wykorzystuje swoją pozycję tzn.znają go sędziowie , działacze PZJ, przy ocenianiu akcji w czasie walk i to w głośny sposób narzucając sędziom decyzje.Jest to nieetyczne.Pozdrawiam

 36. Sądzę że większą tragedią jest ocenianie akcji w czasie walk przez trenerów bezpośrednio prowadzących zawodnika. To w niektórych przypadkach utwierdza zawodnika w oszukańczej decyzji sędziów.

 37. To jest racja, trener podnosi rękę i zawodnik jest zaskoczony decyzją sędziego bo trener zasądził wygraną walkę? A potem mnóstwo nieporozumień jakie lekarstwo, więcej wstrzemięźliwości zwłaszcza wśród trenerów? Chyba nie możliwe

 38. Widzisz Fenix to jest to co ja pisałem, wiecej wstrzemiężliwości w zachowaniu a tym bardziej latania i dyskusji z sędziami, forsując swoją wersję oceny.Patrz, mobilizuj,doradzaj a nie oceniaj zamiast sędziów.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *