Zaproszenie na Puchar Świata Mężczyzn

ZAPROSZENIE!

W dniach od 28 lutego do 3 marca, odbędzie się w Warszawie piękna uroczystość! PUCHAR ŚWIATA MĘŻCZYZN W JUDO!

Dlatego też wzywani są wszyscy żyjących potomkowie i powinowaci słynnych polskich Judoków, jak Władysław Jagiełło, Józef Piłsudski, Marek Hłasko, Mirosław Hermaszewski, Lech Wałęsa i Robert Kubica, różnych opcji politycznych i orientacji seksualnych, aby przybyli do HALI „ARENA URSYNÓW” – PRZY ULICY PILECKIEGO 122.
Zajęli bezpłatne miejsca. A potem w duchu łączącego ich Judoizmu, byli pośrednikami między pokoleniami Judoków, którzy odeszli już do krainy szczęśliwości i tymi, którzy dopiero wstępują na maty.

Bo to wcale nie jest żart, że Jagiełło i Hłasko i co oczywiste Fryderyk Chopin byli Judokami ! Judo to więcej niż sport. To filozofia życia, która nie kończy się za matą i nie wymaga noszenia judogi. „Ustąp aby zwyciężyć !” – owa taktyka miękkiej drogi, wielce w Polsce zalecana, znana była przez naszych protoplastów, daleko wcześniej niż wymyślono ją w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Chodzi więc o to, aby pod czas tego sportowego festiwalu spotkali się weterani i kapłani, mistrzowie i pokonani, którzy w judozofii – nabytej latami treningu i krótkimi chwilami zmagań na macie, spędzili większość życia .

Judodzy! Judolodzy! Judofile! Judofani! I Judoidzi! Podjudzajcie wszystkich takich jak wy i wam podobni – telefonem , mailem, faksem lub donosem, aby zostawili swoje żony, dzieci, konkubiny, kochanki i kochanków. Niech w te ostatnie upalne dni lutego pojawią się na wielkim sylwestrze Judo. Pucharze Świata, który jest końcem starej ery i będzie początkiem nowej.

Nie dajcie się zwieść, że rodzina jest ważniejsza niż judokoledzy i judoprzyjaciele. To nieprawda. Wobec Judo nawet seks jest banalny !

Po oficjalnych sportowych zmaganiach przewiduje się o wiele bardziej donioślejsze, choć mniej niebezpieczne mitingi towarzyskie. Zmagania trwać będą w podwojach „Nowotelu” od zmroku do świtu . Aż po absolutny Ippon!

na prośbę Marka Rybickiego
tekst napisał Robert Jaruga

Posted Under
Bez kategorii

13 thoughts on “Zaproszenie na Puchar Świata Mężczyzn

 1. Po takim zaproszeniu toż to czysty wstyd nie skorzystać… Najbardziej podobają mi się te słowa zaczynające się na Judo… Nieźle :)

 2. Uważam, że zaproszenie napisane jest w sposób bardzo interesujący i ciekawy. Przyciąga uwagę przeciętnego człowieka w odróżnieniu od standardowych, które mają skostniałą formę że wzrok tylko się po nich prześlizguje i za chwilę się zapomina. Treść tego zdecydowanie wzbogaca formę, jest humorystyczne i nie obraża nikogo. Powiedziałbym, że zdecydowanie rozpropaguje nasz sport judo i przyczyni się do większej obecności widzów i mas mediów na tych zawodach. Brawo Panie Marku niech dalej Pan działa w tym duchu bo widać, że jest Pan odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Pozdrawiam – wieloletni judoka z Lublina.

  1. Idzie nowe , marketing to podstawa nawet w formie humorystycznej. Tak długo PZJ prezentowało się bezdusznie i dość staroświecko że takie spojżenie może przyciągnąć szeroko rozumianą publiczność. Myślę że każda zmiana która w tem momencie nastąpi jest pożądana. Pan Marek wraz z PZJ przygotował program treningowy dla najmłodszych adeptów w wykonaniu naszych Mistrzów to zupełna nowość , mam nadzieię że media zostały zaproszone plus akcja plakatowa , to może być gwarancja pełnych trybun. Gratuluję pomysłu i odwagi bo wszystko co nowatorskie może spotkać się z małą krytyką ale musimy iść do przodu tak jak to dzieje się np. w siatkówce.
   Pozdrawiam

   1. trybuny będą pełne bo przyjadą rodzice i dziadkowie dzieci biorących udział w treningach. Będzie super.

    1. z tego co wiem to organizuja sie kluby z całej Polski bo zapowiada się bardzo mocna obsada zawodów , prosze zwrócić uwagę że w tym roku bedziemy gościć Japończyków , Koerańczyków , Chińczyków , Kubańczyków i innych to ekipy które obecnie przebywaja w Europie na cyklu turniejów , poziom gwarantowany. Dla kibiców to nie lada gratka żeby zobaczyć najlepszych w akcji , nowy sztab PZJ robi wszystko żeby impreza wypadła profesionalnie , konferencja prasowa to coś z innej bajki tego do tej pory nie było. Ponoć jak zapowiadaja organizatorzy to będzie inny turniej jak poprzednie mówię o oprawie zawodów. Powodzenia

     1. Róbmy wszystko żeby zachęcać dzieci do uprawiania judo ,nawet poprzez humorystyczne zaproszenia , inne atrakcje w czasie trwania zawodów to bardzo ważne i niezbędne bo bieda okropna jak potrzę na wyniki z ostatnich zawodów to aż sie boje o występ naszych zawodników w Warszawie. Może poznamy trenera kadry narodowej seniorów.

 3. Słyszałam że do rodziny judo należą również Prezydenci Obama i Kaczyński.
  Przyznajcie się kto z Nimi walczył w parterze?

  1. Pomysł jak najbardziej nowatorski jeśli chodzi o formę zaproszenia , na pewno zwróci uwagę osób nie zdecydowanych ( kibicować czy nie kibicować ) tak jak zauważył jeden z wcześniej piszących „róbmy wszystko bo mizeria w tym polskim judo”. Kolega Marek nie raz zaskakiwał nieszablonowymi rozwiązaniami a takie są w obecnej chwili pożądane , ja będę takim pomysłom na wypromowanie imprezy a zarazem polskiego judo kibicował i wspierał przynajmniej obecnością na zawodach i kulturalnym kibicowaniem.

 4. Chyba już powinno być logo i powinniśmy go rozsyłać po znajomych – panowie i panie od marketingu – do dzieła mało czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *