Zmarł Zbigniew Kowal „Maciek”

W dniu 11.09.2016 zmarł Zbigniew Kowal „Maciek” (1946 – 2016). Trener judo 3 dan.

Uwaga !
Uroczystości pogrzebowa odbędą się w czwartek tj. 15.09.2016 w kościele pod wezwaniem Świetego Tomasza w Będzinie o godzinie 14.00
/ cmentarz koło Teatru Dzieci Zagłębia/

W 1967 roku powstała sekcja judo założona przez Zbigniewa Kowala w Klubie „Polonia” Sosnowiec Huty CEDLER. W 1974 roku z inicjatyw Zbigniewa Kowala przy Kombinacie Budownictwa Ogólnego – Zagłębie zostaje utworzony Klub K.S. ”Budowlani”  Sosnowiec i cała sekcja Judo działająca przy Polonii Sosnowiec została przejęta przez ten nowo utworzony Klub.

Kolejne lata poświecił na pracę z dziećmi i młodzieżą na terenie Będzina. Początkowo w Miejskim Domu Kultury na Koszelewie później w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Całe życie związany z judo jego ukochaną dyscypliną – dzieci go wprost uwielbiały. Był wzorem wspaniałego człowieka i wzorowego sportowca. Wychował wiele pokoleń wspaniałych ludzi i sportowców. Nie ma chyba osoby w Będzinie, która by go nie znała i nie była choć raz na zajęciach judo.

11 września 2016 roku odszedł nagle zostawiając po sobie wspomnienia wspaniałego człowieka, wybitnego pedagoga. Do najbardziej utytułowanych zawodników trenera Zbigniewa Kowala należą: Bronisław Kaim, Bogdan Opiełka, Jerzy Skwarek, Maksymilian Klank, Mariusz Kotlicki, Henryk Zielnik, Jan Kmiecik, Andrzej Bartela, Ewa Nowak, Krzysztof Zmarzły i Jolanta Poświat.

Wyrazy
współczucia dla całej Rodziny składa
Zarząd Śląskiego Związku Judo

Posted Under
Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *