Zmiany IJF – czy idziemy dobrą drogą ?

Teraz to wszystko zostanie „postawione na głowie” ! Kolejne wyjazdy JCP na Turnieje sezonu VII przynoszą kolejne odsłony zmian zapowiedzianych przez IJF w 2012 roku ! Ledwo dowiedzieliśmy się o braku Wazaari po wakacjach oraz skróceniu czasu walki w seniorach do 4 minut. Teraz mamy zakaz łapania za nogę nawet jeśli jest uchwyt „cros” oraz „niekończące” się trzymanie: czas ippon 20 sec, a do tego nie ma przerwania trzymania nawet jeśli oboje zawodnicy opuszczą pole walki !! Ciekawe co nowego wymyślą panowie z IJF ? Czemu mają służyć te zmiany ? Czy judo dzięki tym zabiegom stanie się medialne ? Czy Judo starci na tych zmianach ?

Posted Under
Bez kategorii
Tagged

6 thoughts on “Zmiany IJF – czy idziemy dobrą drogą ?

  1. Może złapać i ten który wszedł w rzut i ten drugi też może próbować go wynosić tak?
    uchwyt cros to po przekętnej z pasek tak?

  2. Tak może wynosić i jeden i drugi. Uchwyt „cros” to nie tylko za pasek po przekątnej z góry, to też każdy uchwyt po przekątnej z góry poza linią barku.

  3. ..postawiles pytanie ” Czy judo dzięki tym zabiegom stanie się medialne ? „-
    sadze,ze federacje IFJ czy EUJ powinny zwrocic sie o pomoc do przedstawicieli snooker,darts czy curlingu w tej materii-tam im moga udzielic odpowiednich wskazowek..

  4. Dobre „papa”….masz rację !!!Coś się dzieje i to jest najważniejsze, tyle tylko że czasem mam wrażenie, że to są raczej pozoracje działania….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *