Historia Judo rodzi się w Poznaniu

W dniach 20 – 22.11.2015r. odbył się I Makroregionalny Turniej Judo Olimpiad Specjalnych.

Zawody zostały rozegrane w hali sportowej poznańskiego DOJO w Poznaniu przy ul. Taborowej 1.
Gościły na nich reprezentacje siedmiu oddziałów regionalnych Olimpiad Specjalnych (Lubuskie, Podlaskie, Małopolskie, Warmińsko-Mazurskie, Świętokrzyskie, Śląskie, Wielkopolskie-Poznań).

Do zaciętych walk na macie, stanęło 50 zawodników, którzy zostali podzieleni na 12 grup startowych.

Z obserwacji zawodów i zaangażowania trenerów i opiekunów muszę przyznać, że atmosfera którą stworzyliście była niepowtarzalna. Było to wszystko co jest podstawą Olimpiad emocje, wola walki, chęć pokonania własnych słabości ograniczeń, współpraca….

“mój rekord życiowy jest moim rekordem świata”

Chciałbym żeby tak zawsze było a radość z wspólnych treningów, zawodów była czynnikiem najważniejszym w Waszej przygodzie z Olimpiadami i nowej konkurencji judo.

Jeżeli zawsze będziemy autentyczni, zawodnicy zawsze dadzą z siebie wszystko

Jeszcze raz wielkie dzięki za Wasz udział w zawodach.

delegat techniczny i trener Darek Migdałek

Podczas zawodów zostało podpisane porozumienie- współpraca miedzy Olimpiadami Specjalnymi Polska a Polskim Związkiem Judo. W imieniu Olimpiad porozumienie podpisywała Dyrektor Sportowy Małgorzata Strzałkowska natomiast w ramach związku członkowie zarządu Henryk Kusza oraz Radosław Miśkiewicz

WYNIKI I MAKROREGIONALNEGO TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH

GRUPA I
1. Magdalena Danielkiewicz – Lubuskie
2. Anna Rybicka – Warmińsko-Mazurskie
3. Paulina Sochalec – Lubuskie
GRUPA II
1. Aleksandra Błaszyk – Wielkopolskie-Poznań
2. Weronika Fercho – Warmińsko-Mazurskie
3. Karolina Pietrasiak – Wielkopolskie-Poznań
4. Oliwia Gojczyk – Śląskie
GRUPA III
1. Kamil Markwat – Wielkopolskie-Poznań
2. Adam Wiśniewski – Warmińsko-Mazurskie
3. Marcin Liszcz – Warmińsko-Mazurskie
4. Maciej Prokorym – Podlaskie
GRUPA IV
1. Michał Bryl – Warmińsko-Mazurskie
2. Michał Weroński – Warmińsko-Mazurskie
3. Krzysztof Wesołowski – Wielkopolskie-Poznań
4. Szymon Nowak – Wielkopolskie-Poznań
5. Jacek Taborski – Świętokrzyskie
GRUPA V
1. Dariusz Michalski – Małopolskie
2. Mateusz Andrzejak – Wielkopolskie-Poznań
3. Mateusz Gara – Lubuskie
4. Aleksander Kotłowski – Wielkopolskie-Poznań
5. Piotr Szewczak – Lubuskie
GRUPA VI
1. Robert Kozłowski – Świętokrzyskie
2. Kamil Marciniak – Wielkopolskie-Poznań
3. Michał Warno – Warmińsko-Mazurskie
4. Marcin Matys – Podlaskie
GRUPA VII
1. Paweł Szterleja – Małopolskie
2. Jacek Prokorym – Podlaskie
3. Krystian Krauze – Wielkopolskie-Poznań
4. Mateusz Wiciak – Wielkopolskie-Poznań
5. Kamil Podsiadło – Świętokrzyskie
GRUPA VIII
1. Krzysztof Długopolski – Małopolskie
2. Mikołaj Konik – Wielkopolskie-Poznań
3. Daniel Krauze – Wielkopolskie-Poznań
4. Dominik Ślusarz – Świętokrzyskie
GRUPA IX
1. Mateusz Bielecki – Warmińsko-Mazurskie
2. Tadeusz Woźniak – Wielkopolskie-Poznań
3. Agnieszka Paisert – Wielkopolskie-Poznań
GRUPA X
1. Aleksander Pietroń – Wielkopolskie-Poznań
2. Marcin Szczepanowski – Śląskie
3. Marek Bujak – Śląskie
4. Kamil Białoń – Śląskie
5. Jakub Kasprowicz – Świętokrzyskie
GRUPA XI
1. Paweł Żwir – Podlaskie
2. Łukasz Gancarz – Lubuskie
3. Karol Szterleja – Podlaskie
4. Adam Franczak – Śląskie
GRUPA XII
1. Mirosław Kostka – Warmińsko-Mazurskie
2. Filip Marković – Wielkopolskie-Poznań
3. Mateusz Sałkiewicz – Wielkopolskie-Poznań
4. Karol Czeluśniak – Małopolskie

Posted Under
Bez kategorii