Płyta z utworami o judo artystów polskich scen coraz bliżej.

W Radiu Judo kolejni artyści polskiej sceny rockowej. Ciągle rozwijające się radio ma coraz więcej fanów i słuchaczy. Cykl wywiadów „Polscy Artyści tez lubią Judo” spowodował ze o polskim judo w intrenecie coraz głośniej. Kolejnymi artystami którzy będą gościć na antenie Radia Judo są legendarni Püdelsi.
W najbliższą sobotę wywiad z Franzem Damero Dreadhunter jednym z liderów i założycieli grupy rockowej Püdelsi.
Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy Andrzeja “Pudla” Bieniasza i Franza Dreadhuntera. Geneza Püdelsów sięga zespołu Düpą, który przestał istnieć po samobójczej śmierci lidera Piotra Marka[1].
Pierwszy skład zespołu tworzyli: Andrzej “Pudel” Bieniasz, Franz Dreadhunter, Andrzej Potoczek, Maciej Kowalik, Maciej Biedrzycki, Paweł Mąciwoda iDavid Rocks. Kilka miesięcy później do zespołu dołączył Maciej Maleńczuk. W 1986 roku Püdelsi zostali laureatami festiwalu w Jarocinie. Rok później powstała nagrana wraz z Korą pierwsza płyta zespołu, Bela Pupa.
W 1998 roku ich utwór znalazł się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej[2].
Z Maleńczukiem w roli wokalisty Püdelsi nagrali jeszcze pięć płyt: Viribus Unitis (1996), Narodziny Zbigniewa: Püdelsi grają Düpą (1997),Psychopop(1999) oraz nagrane po kilkuletniej przerwie w działalności zespołu Wolność słowa (2003) i Jasna Strona – Legendarni Püdelsi 1986-2004 (2004).
W grudniu 2005 roku[1] Maciej Maleńczuk odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął Szymon Goldberg. Z nowym wokalistą Püdelsi nagrali dwie płyty: Zen (2006) i Madame Castro (2008). W 2010 roku Szymon Goldberg odchodzi z zespołu, zastępuje go Piotr Foreman.
Czy uda się namówić kolejnego z gości do napisania utworu o judo i dla judoków, przypomnijmy ze efektem współpracy Radia Judo z poprzednim gośćmi jakim była grupa Parande jest powstały utwór o judo „Na Szczyt”.
http://radio-judo.eu/modules/wsSeminar/index.php?location_id=45&category_id=2

Posted Under
Bez kategorii