ME Kadetów: Polacy bez medalu
Info PZJudo

Polskim judokom nie udało się zdobyć medalu w turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy Kadetów w fińskim Vantaa. Biało-Czerwoni odpadali w 1/8 lub 1/16 finału. W niedzielę zawody drużynowe z udziałem Polek.

Rozstawiona z numerem 1 w wadze -57kg Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek) przegrała przez yuko z Pleuni Cornelisse (Holandia). W kategorii -63kg Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań) błyskawicznie wygrała z Ingą Boruch (Austria), a walce o ćwierćfinał przegrała z Minel Akdeniz (Turcja).

W kategorii ciężkiej startowały Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) i Julia Świątkiewicz (UKJ Lemur Warszawa). Kinga Wolszczak pokonała Veronikę Mohorić (Słowenia) i uległa Samirze Bouizgarne (Niemcy), zaś Julia Świątkiewicz (UKJ Lemur Warszawa) przegrała z Hanną Rollwage (Niemcy).

W turnieju kadetów wystąpiło 3 reprezentantów Polski. Jako jedyny pojedynek wygrał Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory) w wadze -73kg – pokonał Mikulasa Mesko (Czechy), ale niestety później 1 karą shido przegrał z Giacomo Gambą (Włochy). W tej samej kategorii Łukasz Wala (KS Polonia Rybnik) nie sprostał Kilianowi Ochsowi (Niemcy), a Sebastian Ołdak (AZS AWF Warszawa) w wadze -90kg musiał uznać wyższość Javiera Gomeza Cabello (Hiszpania).

W niedzielę szansę medalową będą miały polskie kadetki, które wystąpią w zawodach drużynowych.