W pierwszym dniu Pucharu Europy w Bratysławie srebrne medale zdobyli Klaudia Cieślik w wadze -52 kg i Michał Bartusik w kategorii -73 kg. Brązowe krążki wywalczyły Anna Dąbrowska -57 kg i Agata Zacheja -63 kg.

Aktualna Wicemistrzyni Polski Klaudia Cieślik (UKS Judo Wolbrom) pokonała Francuzkę Cheyenne Mounier, Brytyjkę Laninę Solley i w półfinale Rumunkę Camelię Ionitę. O złoto walczyła z Hiszpanką Sofią Acea Hogrefe, której nie sprostała (ippon).

Powołany na Mistrzostwa Świata w Baku Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów), złoty medalista ubiegłorocznych MP w Opolu, wygrał przed czasem z Węgrem Bence Windischmannem, Niemcem Lukasem Vennekoldem i Austriakiem Christopherem Wagnerem. W półfinale pokonał przez ippon Szwajcara Naima Matta, a dopiero o złoto przegrał ze zwycięzcą Pucharu Świata w Pradze Włochem Augusto Melonim, który obronił tytuł na Słowacji.

Brązowe medale w stolicy Słowacji zdobyły dziś Anna Dąbrowska (MKS Juvenia Wrocław) i Agata Zacheja (Gwardia Warszawa).

Anna Dąbrowska zwyciężyła dzisiaj w walkach z Rosjanką Svetlaną Miniailo, Austriaczką Olivią Taroncher i Węgierką Daniellą Balogh. W półfinale stoczyła pojedynek z Rosjanką Viktoriią Baidak, ale niestety uległa tej rywalce. O brąz wrocławianka wygrała ze Słowaczką Viktorią Majorosovą.

Po trzech szybkich triumfach w pojedynkach z Brytyjką Verity Stephens, Dunką Helene Christensen i Serbką Svetlaną Dakić, w półfinale Agata Zacheja została pokonana przez Izraelkę Inbal Shemesh. O brąz Polka wygrała w niecałe 2 minuty z Chorwatką Aną Kokezą.

Blisko podium byli też w wadze -66 kg Łukasz Kiełbasiński i w -73 kg Jacek Brysz. Obaj zajęli 5 lokaty. Na 7 miejscach sklasyfikowane zostały startujące w kategorii -48 kg Paulina Szlachta i Katarzyna Wiszniewska. Na 9 pozycjach Vanessa Machnicka -63 kg, Łukasz Golus i Michał Dyba obaj -60 kg.

W niedzielę walczyć będzie m.in. Daria Pogorzelec -70 kg, 5 zawodniczka Mistrzostw Świata 2015 i 7 judoczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012.

źródło: PZJudo