Po sukcesach polskich zawodniczek w European Open w Warszawie, dobre wiadomości nadeszły również z Pragi. Srebrny medal w zawodach tej samej rangi zdobył Damian Szwarnowiecki w wadze -81kg.

– Damian Szwarnowiecki wraca do szczęśliwej dla siebie stolicy Czech – napisaliśmy w zapowiedzi turnieju. Właśnie w Pradze został on Młodzieżowym Mistrzem Europy w 2012 roku, a w 2015 roku wywalczył srebro w European Open. Dziś do tej kolekcji dopisał kolejny sukces.

Zajmujący 40 miejsce w rankingu światowym Damian Szwarnowiecki wygrał 4 pojedynki, w tym ćwierćfinał w 59 sek z Francuzem Enielem Caroly i półfinał w 30 sek z Uzbekiem Sharofiddinem Boltaboevem. W finale Polak walczył z Dorinem Gotonoagą z Mołdawii, ale niestety przegrał przed czasem.

Bardzo dobrze spisał się takży inny wrocławski zawodnik Rafał Kozłowski (-90kg). Pokonał 3 rywali, np. byłego zwycięzcę Grand Slamu w Paryżu Uzbeka Yakhyo Imamova. Niestety później nasz zawodnik przegrał walki półfinałową i o brąz.

Także 5 miejsce zajął Michał Bartusik w wadze -73kg. W Pradze pokonał m.in. 26 w rankingu Khadbaatara Narankhuu z Mongolii, złotego medalistę ubiegłorocznych zawodów Grand Prix w Hadze.

Dobry wynik w European Open zapisał też 4 marca Tomasz Domański, który był 7 w kategorii -100kg. Przegrał 2 walki i przegrał tyle samo – z medalistami Białorusinem Danielem Mukete i Litwinem Karolisem Bauzą.

W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni na 10 miejscu. Najlepsi byli Białorusini 6 medali (2-2-2).