Bardzo dobrze spisała się Agata Ozdoba-Błach (-63kg) w rozegranym dzisiaj w Bukareszcie turnieju Ligi Mistrzyń. Nasza reprezentantka zwyciężyła w swoich wszystkich 3 walkach, a jej francuski klub Judo Club Pontault Combault zdobył srebrny medal.

W ćwierćfinale rywalem był chorwacki zespół JC Vinkovci. Judo Club Pontault Combault wygrał 3:2, a Agata Ozdoba-Błach pokonała na kary shido Włoszkę Marię Centracchio. W półfinale padł taki sam wynik z GS Fiamme Gialle Rzym. Polka w tym spotkaniu wygrała (dźwignia( z bardziej znaną włoską zawodniczką Edwige Gwend.

W finale spotkały się 2 drużyny z Francji – Judo Club Pontault Combault i FLAM 91. – W 3 walce, przy rezultacie remisowym, Agata pokonała w dogrywce przez ippon Mungunchimeg Baldorj z Mongolii. Po tym zwycięstwie jej drużyna prowadziła 2:1, ale ostatecznie niestety przegrała 2:3 – komentował Łukasz Błach, trener i mąż Agaty Ozdoby-Błach.

Brązowe medale w Lidze Mistrzyń dla JC Vinkovci i Galatasaray Stambuł. Rozgrywki kobiet były bardzo wyrównane, aż 8 z 9 meczów zakończyło się wynikiem 3:2, w tym wszystkie ćwierćfinały, półfinały i oczywiście finał.

W finale Ligi Mistrzów mężczyzn Sporting CP Lizbona wygrał z Yawara-Neva Sankt Petersburg 3:2. Brązowe krążki dla Edelweiss (Rosja) i serbskiej Crvenej Zvezdy Belgrad.

Grecki Aris JC Saloniki, w składzie z Maciejem Sarnackim (+90kg), przegrał w ćwierćfinale z CSM Bukareszt 2:3 oraz w repesażu SGS Judo (Francja) i ostatecznie zajął 7 miejsce razem z CJ Valencia.

Opublikowano za PZJUDO.PL