Daria Pogorzelec (-70kg) zdobyła srebrny medal, a brązowe krążki wywalczyły Kinga Kubicka (-48kg) i Karolina Pieńkowska (-52kg) w 38. Mistrzostwach Świata Wojskowych (CISM), które odbyły się w Rio de Janeiro.

W finale Daria Pogorzelec przegrała z aktualną Wicemistrzynią Świata Seniorek z azerskiego Baku Francuzką Marie Eve Gahie.

– Oprócz medali Darii Pogorzelec, Kingi Kubickiej i Karoliny Pieńkowskiej, Agata Ozdoba-Błach i Karolina Tałach zajęły 5 miejsce w kategorii -63kg, a Andrzej Umański był 7 w wadze -90kg. Drużynowo kobiety na 5 pozycji, a mężczyźni na 7 – poinformował jeden z trenerów naszej reprezentacji Dariusz Tabisz.

Oprócz wymienionych w kadrze Biało-Czerwonych startowali Arleta Podolak, Mariusz Janicki, Łukasz Błach, Andrzej Umański i Jakub Wójcik.

Zawody w Brazylii były bardzo mocno obsadzone. Silne skład wystawili m.in. gospodarze, Francuzi, Kazachowie, Rosjanie, Chińczycy i Serbowie.

W kategorii -48kg zwyciężyła Rosjanka Irina Dolgova, w -52kg złoty medal zdobyła Brazylijka Jessica Pereira, -57kg jej rodaczka Rafaela Silva, -63kg Francuzka Clarisse Agbegnenou. W turnieju mężczyzn wygrywali m.in. Brazylijczycy Eric Takabatake -60kg i Charles Chibana -66kg oraz Rosjanin Anton Brachev +100kg.

W finale mężczyzn Brazylia wygrała z Rosją 3:2, a w finale kobiet Brazylia pokonała Francję 3:2.