info Akademia Judo Poznań.
Kolejne zawody w tym roku już za nami. Tym razem przed zawodnikami, zawodniczkami i trenerami czekała daleka podróż do Paryża. Jest to co roczny turniej Judo na, który nasz klub zostaje zapraszany.

Przypomnijmy, iż klub AS Bondy gościliśmy w listopadzie podczas naszego turnieju Judo. Do stolicy Francji wybrała się 9 osobowa drużyna walczyć o najwyższe miejsce na podium.
Zdobyliśmy 4 brązowe medale. W wadze 52 kg medale wywalczyły Sonja Liber, Zuzanna Jankowiak, natomiast w tej samej wadze Dominika Jankowiak uplasowała się na miejscu 4.
Tomasz Jankowiak medal zdobył w wadze 4kg, natomiast trener Radosław Miśkiewicz w wadze +86kg uplasował się jak pozostali na miejscu trzecim. Pozostali zawodnicy i zawodniczki odpadli w walkach eliminacyjnych.

Turniej cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest rozgrywany na trochę innych zasadach niż zawsze mówi regulamin rozgrywania zawodów. Podczas tego turnieju każdy zawodnik ma możliwość stoczenia minimum 4 walk a najlepsi nawet 9 więc jak na zawody judo jest to duża ilość walk.

Oczywiście wszyscy uczestnicy wyjazdu swój wolny czas wykorzystali na zwiedzenia Paryża gdzie między innymi zwiedzili: Wieże Eiffel, Katedre Notre-Dame, Bazylikę Sacre-Coure, Pola Elizejskie, Luvre, Pałac Varsale, Statułe Wolności i wiele innych atrakcji w Paryżu.

Przypomnijmy, iż także w Luboniu mogą w naszej Akademii trenować judo wszyscy zainteresowani.