Zbigniew Mazur z brązowym medalem MŚ Weteranów

Info PZJudo

Po zdobyciu latem srebrnego medalu Mistrzostw Europy Weteranów w chorwackim Porecu, Zbigniew Mazur (-100kg) wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w kategorii wiekowej M7. Turniej odbywa się w Fort Lauderdale na Florydzie.

W Stanach Zjednoczonych Zbigniew Mazur w pierwszej walce wygrał karami 3-1 z Mołdawianinem Piotrem Curu. W półfinale przegrał przed czasem z Kanadyjczykiem Ronaldem Angusem, a w walce o brąz Polak wygrał w niecałe 90 sek z zawodnikiem gospodarzy Gregory Di Franzą.

Startujący w grupie M6 Jan Olszewski (-100kg) doznał porażki w 1/8 finału i nie dostał się do repesaży. Bez powodzenia walczył też Waldemar Żukrowski (-66kg) w M7.

W MŚ Weteranów na Florydzie uczestniczy prawie pół tysiąca zawodników z 51 krajów.