Komu biało-czerwony pas ?

Przeglądając rejestr stopni DAN Polskiego Związku Judo można szybko zsumować, że posiadaczy biało-czerwonego pasa w naszym kraju jest prawie 80 osób.

Dużo? Mało? Nie wiem, nie mi oceniać i to nie jest celem tego artykułu, proszę zerknąć na jedną osobę – Beata Maksymow. Według rejestru jest posiadaczką 4 DAN-a ale porównując osiągnięcia tej zawodniczki na JudoInside z innymi naszymi topowymi zawodnikami są delikatnie mówiąc – niezłe.

Ma na swoim koncie 24 złote medale Mistrzostw Polski, 18 medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Była trzykrotną mistrzynią Europy i dwukrotną mistrzynią świata w judo.

Słuchajcie, czy ktoś w naszym kraju zdobył 24 razy Mistrzostwo Polski?

Pamiętajmy o naszych Mistrzach, nawet jeżeli odeszli już od sportu to jednak doceniajmy ich pracę i wkład w historię Polskiego Judo. Proszę.

PS. To nie ja wytropiłem Beatę, zostałem naprowadzony na to nazwisko i za to dziękuję.

4 thoughts on “Komu biało-czerwony pas ?

  1. Słuszny artykuł. Czasem zapominamy o naszych Mistrzach, choć dali nam mnóstwo radości. Oczywiście nie można zapomnieć o wzorcach które braliśmy z ich doświadczenia. Warto pielęgnować te wartości historyczne. Przecież to jest nasz narodowy dorobek. Pozdrawiam. Maciej Żurek IPPON Jarocin.

  2. Małe sprostowanie. Mistrzostwa Polski w Judo są raz w roku, więc bycie 24-ro krotnym mistrzem Polski to absurd. Posiadanie biało-czerwonego i czerwonego pasa nie dostaje sie za wyniki sportowe ale za osiągnięcia w popularyzowaniu tego sportu i pracy nad jego rozwojem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *