Komu biało-czerwony pas ?

Przeglądając rejestr stopni DAN Polskiego Związku Judo można szybko zsumować, że posiadaczy biało-czerwonego pasa w naszym kraju jest prawie 80 osób.

Dużo? Mało? Nie wiem, nie mi oceniać i to nie jest celem tego artykułu, proszę zerknąć na jedną osobę – Beata Maksymow. Według rejestru jest posiadaczką 4 DAN-a ale porównując osiągnięcia tej zawodniczki na JudoInside z innymi naszymi topowymi zawodnikami są delikatnie mówiąc – niezłe.

Ma na swoim koncie 24 złote medale Mistrzostw Polski, 18 medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Była trzykrotną mistrzynią Europy i dwukrotną mistrzynią świata w judo.

Słuchajcie, czy ktoś w naszym kraju zdobył 24 razy Mistrzostwo Polski Seniorów?

Pamiętajmy o naszych Mistrzach, nawet jeżeli odeszli już od sportu to jednak doceniajmy ich pracę i wkład w historię Polskiego Judo. Proszę.

PS. To nie ja wytropiłem Beatę, zostałem naprowadzony na to nazwisko i za to dziękuję.

One thought on “Komu biało-czerwony pas ?

  1. Słuszny artykuł. Czasem zapominamy o naszych Mistrzach, choć dali nam mnóstwo radości. Oczywiście nie można zapomnieć o wzorcach które braliśmy z ich doświadczenia. Warto pielęgnować te wartości historyczne. Przecież to jest nasz narodowy dorobek. Pozdrawiam. Maciej Żurek IPPON Jarocin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *