1. Ucz się poprawnego stosowania rzutów. Siłowe podejście do rzutu nie jest poprawnym sposobem wygrywania w Judo. Najważniejsze jest wygrywanie przy pomocy techniki.
 2. Najpierw ucz się atakować. Zobaczysz, że obrona zawiera się w ataku. Nie zrobisz postępów zaczynając naukę od obrony.
 3. Nie obawiaj się upadku. Naucz się wyczucia czasu rzutu kiedy jesteś rzucany.
 4. Ćwicz swoje rzuty poruszając swoje ciało tak swobodnie jak to możliwe we wszystkich kierunkach. Nie wychylaj na jedną stronę i nie usztywniaj się. Duża liczba powtórzeń techniki będzie nagrodzona dobrym rzutem.
 5. Zwiększaj liczbę treningów i zawodów. Nigdy nie będziesz robił postępu bez zwiększania liczby treningów.
 6. Nie wybieraj swoich przeciwników (tzn. nie mów, że lubisz lub nie lubisz trenować z konkretną osobą). Każdy ma swoją specjalizację, którą musisz opanować tak aby stała się także twoją.
 7. Nigdy nie zaniedbuj pracy nad swoimi dobrymi punktami. Ćwiczenie bez wysiłku mającego na celu rozwój będzie skutkowało wolnym postępem. Pracując nad doskonaleniem się zawsze pamiętaj o nawykach swoich i swojego przeciwnika.
 8. W treningi wkładaj swoje serce i duszę. Brak takiej postawy będzie przeszkadzało w dalszym rozwoju.
 9. Nigdy nie zapominaj o tym czego uczy cię instruktor lub wyższy stopniem. Podczas ćwiczenia osiągniesz większe postępy, jeśli będziesz pamiętał czego cię uczyli.
 10. Staraj się kontynuować trening tak długo jak to możliwe. Niepełne przykładanie się do treningu będzie miało poważne skutki w twoim rozwoju.
 11. Wstrzymuj się przed przejadaniem i piciem. Pamiętaj to przejadanie i picie zakończy twoje treningi Judo.
 12. Zawsze próbuj myśleć o postępie i nie myśl, że jesteś dobry – co często może się przydarzyć trenującym Judo.
 13. Nie ma końca w uczeniu się Judo.


Źródło: http://www.judoinfo.com
Tłumaczenie: judoinfo.pl