Testowałem w swoim klubie plansze edukacyjne (zobacz na imssport), które mają ułatwiać dzieciom naukę kroków i postawę sylwetki podczas wykonywania technik judo.
Przez około miesiąc z tych pomocy korzystały dzieci z grup wiekowych 8 do 10 lat.
Zauważyłem, że dzieci od samego początku, dzięki wymuszonym (rozrysowanym) ruchom wykonują staranniej technikę. Są zmuszone wykonywać pełne wejścia i wyjścia do rzutów dzięki czemu od samego początku uczą się poprawnych ruchów.
Plansze wykorzystywałem, też jako uzupełnienie nieparzystych par, nie ćwiczący w danej chwili pracował na planszy.
Jest to dobre uzupełnienie treningu i dobry pomysł na urozmaicenie zajęć dzieci, które z ciekawością i większym zapałem podeszły do takiej formy nauki techniki.
Krzysztof Głaz
UKS „Dwójka” Tarnowskie Góry
Informacje producenta
- Producent: IMSSport
- IMS ul. Cieszyńska 24, 43-300 Bielsko-Biała
tel.: (033) 819 12 50 / kom.: +48 606 640 946 - Materiał: bardzo dobrej jakości winyl. Plansżę można rozkładać w dowolnym miejscu i na dowolnej powierzchni. Jest na tyle sztywna że podczas ćwiczeń się nie marszczy i nie przesuwa.
- Wymiary: 1200 mm x 1400 mm
- Po treningu można planszę zwinąć w rulon lub złożyć.