W odpowiedzi na nieustające kryzysy humanitarne na całym świecie Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) podejmuje dwie inicjatywy mające na celu pomoc osobom dotkniętym obecną sytuacją na Ukrainie.

Tak więc pierwsza inicjatywa skierowana jest do uchodźców, a druga do judoków.

Na stronie https://noborders.ijf.org znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące klubów judo w sąsiednich krajach, które już zaczęły pomagać uchodźcom i oferują treningi rodzinom uchodźców.

IJF stworzyła również dedykowaną platformę ( https://donation.ijf.org ), na której możesz przekazać darowizny i przyczynić się do przywrócenia odrobiny radości tym, którzy najbardziej cierpią. Otwarto specjalny rachunek bankowy, a wszystkie fundusze zostaną zebrane i wykorzystane na wsparcie społeczności uchodźców, we współpracy z federacjami krajowymi i organizacjami lokalnymi.

W 2021 roku tematem Światowego Dnia Judo była „Solidarność”. W 2022 jest to „Integracja”. Dziś mamy możliwość okazania solidarności i zademonstrowania, w jaki sposób judo może promować integrację uchodźców.

W nadchodzących tygodniach IJF będzie regularnie publikować informacje o postępach w różnych uruchamianych inicjatywach.

źródło: https://noborders.ijf.org/