Złoty medal kadetki Angeliki Szymańskiej w Chorwacji
Info PZJudo
Znakomicie spisała się Angelika Szymańska (-57kg) w Pucharze Europy Kadetów w Zagrzebiu. Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek wygrała wszystkie 5 walk i zdobyła złoty medal.
W każdym ze swoich pojedynków podopieczna trenerów Romana Stawisińskiego i Anety Szczepańskiej rzucała swe rywalki. W finale ze Słowenką Kają Kajzer zdobyła waza-ari i założyła skuteczną dźwignię. Angelikę Szymańską dekorowała 2-krotna Mistrzyni Świata Majlinda Kelmendi z Kosowa.
16-letnia Angelika Szymańska trenuje judo od 2007 roku w klubie Olimpijczyk. W zeszłym sezonie zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Świata i 7 w Mistrzostwach Europy – wśród kadetek. Wygrywała Puchary Europy w Zagrzebiu i Bielsku-Białej. W tym roku czekają ją m.in. ME w Finlandii na początku lipca.
W chorwackiej stolicy bardzo dobrze spisał się również Sebastian Ołdak (-90kg), który wywalczył brązowy medal. Judoka UKJ Arcus Warszawa wygrał dwie pierwsze walki, a kolejną przegrał i trafił do repesaży. Pokonał przed czasem Włocha Mohammeda Lahbouba i Serba Mateję Vukmiricia, a w potyczce o brąz okazał się lepszy od Rumuna Eduarda Serbana. Polak zdobył waza-ari, a rywal yuko.
Na 5 miejscu turniej w Chorwacji zakończyła Natalia Kropska (-52kg), przegrywając walkę o medal 1 karą z Niemką Leą Arkloff. Wcześniej polska zawodniczka wygrała z trzema przeciwniczkami i doszła aż do półfinału.
7 pozycje zajęły Eliza Wróblewska (-63kg) i Kinga Wolszczak (+70kg), a 9 – Izabella Socha (-57kg), Wiktoria Tomczak (-63kg) i Łukasz Wala (-73kg).
W klasyfikacji zespołowej Polacy na 10 miejscu. Wygrał Izrael – 3 złote i 2 brązowe. Aż 12 medali zdobyli Francuzi, ale “tylko” 2 złote.