Camp U17 Elbląg 2012 / podsumowanie.

Właśnie zakończył się organizowany JUDO CAMP U17 na hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej w Elblagu. Treningi prowadziły gwiazdy polskiego judo:
Aneta Szczepańska, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz
Robert Krawczyk, Mistrz Europy i obecnie czynny reprezentant naszego kraju oraz Trenerzy kadry narodowej kategorii wiekowej U17 – Joanna Majdan i Janusz Piechna.

Zawodnicy doskonalili swoje umiejętności techniczne i zdobywali nowe doświadczenia podczas walk treningowych z nowymi sparingpartnerami z różnych klubów. Na otwarcie Campu przybył Prezydent miasta pan Grzegorz Nowaczyk, który przywitał Trenerów, zawodników i gości przybyłych na szkolenie. To właśnie dzięki Władzom Miasta Elbląga całe zgrupowanie mogło dojść do skutku. Wszyscy doskonale wiemy że opłaty które wnoszą uczestnicy tylko w nieznacznym procencie pokrywają takie akcje. Ogromne brawa należą się Organizatorom ! Właśnie dzięki takim ludziom jak pan Leszek Wilk i Roman Gdula nasze judo ma szansę na tak doskonałe zgrupowania z pełną pompą. Pełny profesjonalizm i ogromne uznanie, a do tego elastyczność na prośby ekip. Brawo ! Gratulacje !

Jest jednak też coś smutnego w tym zdarzeniu ! To brak zaangażowania wszystkich klubów z Polski. Nie wykorzystać takiej szansy to ogromna krzywda jaką zafundowali swoim zawodnikom niektórzy trenerzy i działacze. I nie chodzi tu o pieniądze, a czysty upór i zawiść. Mamy tylko nadzieję że Polski Związek Judo zmobilizuje te ośrodki judo do wspólnej pracy na rzec naszego całego judo, a nie ich klubików !

W trakcie zgrupowania odbyła się też kontrola Akcji Szkoleniowej przez przedstawiciela biura PZJ. Z ciekawością czekamy na noty jakie otrzyma ten Camp. Ekipy zagraniczne już zapowiedziały swój udział w przyszłym roku, tak samo jak Kadra Trenerska. Wszystkich Was zapraszamy już teraz na Camp U17 w 2013 w pierwszy weekend stycznia. Mamy nadzieję że z roku na rok ilość ekip zagranicznych będzie coraz większa. Oraz że doczekamy do tego że pierwsza dwójka z Rankingu U17 będzie miała dofinansowanie do tego typu akcji. Mam też nadzieję że 100% powołanych przybędzie na camp w 2013 roku, a może jeszcze na któryś Camp w tym roku. W trakcie tego zgrupowania zrodziły się też nowe pomysły na kolejną akcję U17/U20 oraz na nowatorski Turniej Drużyn MIX (szczegóły wkrótce). Pozdrawiamy JC Poland