Prezes Judo Legia Krzysztof Wiłkomirski wystąpił z odważną koncepcją stworzenia centrum treningowego judo. Obiekt miałby służyć codziennym ćwiczeniom, ale także większym turniejom.

– Z ogromną radością prezentujemy Państwu wizualizację projektu Centrum Sztuk Walki – wymarzonego miejsca do trenowania judo! Ośrodek przeznaczony będzie przede wszystkim do prowadzenia treningów, organizacji zawodów oraz innych wydarzeń związanych z promocją i rozwojem naszej dyscypliny. Koncepcja jest bardzo ambitna, a sam projekt wyzwaniem na wiele lat – przekonuje na sekcyjnej stronie internetowej szef Judo Legia Krzysztof Wiłkomirski. Rozmowy trwają, jest mowa o jednej z trzech proponowanych lokalizacji.

Obiekt kształtem ma przypominać złożone judogi (bluzę do judo). Obejmować będzie część treningową – wielofunkcyjną halę sportową z czterema pełnowymiarowymi polami walki, siłownię, szatnie oraz część konferencyjno-administracyjną z salą konferencyjną i kawiarnią.

 

Celem powstania Centrum jest zapewnienie naszym zawodnikom jak najlepszych warunków do trenowania oraz realizowania sportowej pasji w wieloletniej perspektywie. Centrum Sztuk Walki z założenia ma stać się miejscem wspólnych treningów judoków z Warszawy, regionu, a także centralnym ośrodkiem przygotowań dla judoków z całej Polski – twierdzi Wiłkomirski. Duża powierzchnia na stałe wyłożona profesjonalną matą i kompletne zaplecze treningowo-konferencyjne pozwoli na prowadzenie zarówno codziennych treningów dla najmłodszych, jak i konsultacji oraz zgrupowań sportowych dla kadr narodowych czy seminariów trenerskich, a także na organizację lokalnych i międzynarodowych turniejów. Zgodnie z projektem przygotowanym przez architekta Macieja Noszczaka, współwłaściciela pracowni Archinauci, budynek utrzymany będzie w charakterystycznej dla judo białej kolorystyce. Sufit wykonany z drewna klejonego przecinać będzie świetlik przypominający zawiązany na judogi pas. Taka koncepcja sprawi, że ośrodek stanie się ikoną, a zarazem wizytówką naszego sportu.