Chelyabinsk oczekuje na najsilniejszych judoków w 2012 roku – ale odjazd !!

W kwietniu w Chelyabińsku odbędzie się największy i najbardziej prestiżowy turnieju w historii Mistrzostw Europy !! To będzie ogromne wydarzenie i dzięki Rosji, Judo może w końcu zaistnieć na światowym poziomie. Ponad 2.500 gości i uczestników z całej Europy przyjedzie do stolicy Południowego Uralu !! Na ich przyjazd drogi są modernizowane i hotele są budowane, najlepsi szefowie kuchni przygotują specjalne menu, a rzemieślnicy przygotowują imprezy.
Region i miasto nie kryją dumy, każdy wie że Euro-2012 jest odpowiedzialny wydarzeniem. Wizerunek South Ural zależy od Chelyabińska który musi być dobrym gospodarzem i ugości swoich gości.
“Zrobiliśmy już dużo. Komisja Europejskiej Unii Judo była już u nas kilka razy. Pierwszy raz jej członkowie widzieli wiele niedociągnięć, ale teraz jest już lepiej. Komisja stawia wielkie wymagania, ale jesteśmy dobrej myśli. Chcemy spełniać wszystkie wymagania ” – mówi minister sportu w Czelabińsku Yuri Serebrennikov.
Na Euro-2012 drogi i węzły komunikacyjne będą przebudowane i naprawione w Czelabińsku. Elewacje ścian budynków na głównych szlakach zostały już odrestaurowane. Oświetlenie nocne w trakcie remontów.
Hotele przygotowują się do zapewnienia uczestnikom mistrzostw jak najlepszych warunków. 20 kompletów mat są zakupione do konkursu, po mistrzostwach będą przekazane do szkół na sport dzieci. Ice Arena może pomieścić ponad 7 tysięcy osób i zostaną wypełnione przez fanów.
Kampania reklamowa rozpoczęła się – ulotki, pocztówki, kalendarze i pamiątki są w sprzedaży. Maskotka Euro 2012 – Tiger Zhorik uczestniczy we wszystkich dyscyplinach sportu.
Regionalnego rząd rozwiązał problem z transportem europejskich sportowców do Czelabińska. Większość judoków przyleci wynajętymi samolotami z Wiednia do Czelabińska. Pozostali będą latać z Moskwy. Funkcjonariusze straży granicznej, celnej, paszportowej i wizowej dali przyrzeczenie, że uczynią wszystko aby uczynić przyjazd gości zagranicznych do Czelabińsk przyjemnym.
W hotelach w Chelyabinsku opracowuje obecnie specjalne menu dla sportowców – wszystkie zespoły będą miały do podania ich preferencje pokarmowe, zanim zostaną one ukończone.
Uczestnicy mistrzostw dostaną ekskluzywne prezenty. South Ural jest na całym świecie słynie staloryt sztuki ze złota, srebra i mozaiki z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Ponadto najlepszy rosyjski zespół wolontariuszy będzie pomagać w organizacji konkursu – South Ural Oni również byli zaangażowani w prace nad Uniwersjadą w Kazaniu i Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Na zdjęciu: oficjalne maskotki Euro-2012 tygrysa Zhorik bierze udział w ceremonii otwarcia turnieju międzynarodowego ku pamięci Kharis Jusupow w Czelabińsku.