Zarząd Polskiego Związku Judo ogłosił, że 17 czerwca br. odbędzie się Kongres Sprawozdawczy. Można oczywiście powiedzieć, że termin trochę nietrafiony bo dwa większe turnieje odbywają się w tym czasie (Nowa Sól oraz Bochnia) a dodatkowo można zaplanować długi weekend. Rokuje to niską frekwencję.
Nietrafione terminy Kongresów to powoli zaczyna być reguła dla przypomnienia mogę podać Kongres który odbył się we Wrocławiu w terminie WJO 2013 lub terminy przedświąteczne.

Ale pomijając ten fakt, może Kongres jest okazją aby wyjaśnić konflikty o których coraz głośniej i ostrzej słyszymy? Panowie dogadajcie się dla dobra Naszego judo, jest na to jakaś szansa ?

Związek ze swojej strony może zadbać o transmisję z takiego Kongresu podobnie jak to było na pierwszym Zebraniu Zarządu, transmisja nie musi być montowana, może nawet lepiej żeby nie była, a teraźniejsza technika daje możliwość publikacji prawie bez kosztów takiego przekazu (Periscope, Facebook, Youtube).

Zwrócono mi uwagę na trzy punkty porządku obrad: 12, 13 i 14 a w skrócie: przedstawienie, dyskusja i przyjęcie nowelizacji Statutu Polskiego Związku Judo. Czy to oznacza zmiany w statucie? Czekamy na publikację proponowanych zmian na stronie związkowej.

Informacje o kongresie: PZJUDO/Kongres