W czwartym i ostatnim dniu Mistrzostw Świata Weteranów 2023 w Abu Dhabi, Iwona Osenkowska (F5 -70kg) zajęła siódme, punktowane miejsce.

Tym samym Polska reprezentacja w ogólnej klasyfikacji punktowej ostatecznie zajęła 10 miejsce. To dobry wynik.

Na merytoryczne podsumowanie i analizę walk przyjdzie czas po powrocie do kraju.

Jedno jest pewne – wyjazd do Abu Dhabi potwierdził, że od startu na Mistrzostwach Świata w Lizbonie w 2021 roku, kiedy to po raz pierwszy dzięki staraniom Stanisława Pazgana powstał wspierający się Zespół, nastąpiła wielka konsolidacja polskich weteranów judo.

O atmosferze panującej w drużynie Polskich Weteranów Judo niech świadczą wpisy w zamkniętej grupie WhatsApp zawodników, którzy pozostawiając na kilka dni swoją pracę zawodową polecieli spełniać swoje sportowe marzenia. Jednym się to udało, innym nie…

„Kochani, dziś zakończyliśmy rywalizację. Zdobyliśmy 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Zajęliśmy 2 piąte i 3 siódme miejsca. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 10 miejsce!! Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tak wspaniałej Drużyny!!!

Chciałbym przekazać gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów dla całej Drużyny, które otrzymaliśmy od Prezesa Polskiego Związku Judo, Jacka Zawadki!!”