Nie odpowiem na pytanie zawarte w tytule. Zostawię te przyjemność czytelnikowi.
Jednak w związku z licznymi rozmowami, które na ostatnich dwóch turniejach miałem okazję odbyć z trenerami chciałbym zdementować informację jakoby Turniej Warsaw Judo Open był w jakikolwiek sposób wspomagany przez PZJudo.

Polski Związek Judo nie finansuje i w żaden sposób nie wspomaga turnieju Warsaw Judo Open. WJO nie otrzymało żadnej dotacji z PZJudo.
W trakcie turnieju jak i w trakcie campu nie odbyła się zapowiadana przez dyrektora sportowego i trenerów KN żadna akcja szkoleniowa KN.

Dodam, ze rozmawiałem także z kilkoma członkami obecnego Zarządu PZJudo, którzy byli przekonani, że WJO jest finansowane przez Związek. Skoro i oni nie wiedzą co się dzieje w Związku postanowiłem opublikować korespondencję z Panią Wiceprezes Anną Sołoduchą. Ponieważ sprawa dotyczy pieniędzy publicznych, więc nie jest objęta tajemnicą korespondencji. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi pomimo iż wiem, że mail trafił do adresata.

• W dniu 23 sierpnia 2016 14:25 użytkownik Ania Soloducha napisał:
Cześć Czarek czy mogę liczyć na konkretną odpowiedz na email, który wysłałam Ci ponad miesiąc temu? Pozdrawiam Anna Sołoducha

Wiadomość oryginalna Temat: Warsaw Judo Open 2016 Data: 2016¬07¬19 14:48
Nadawca: “Ania Soloducha” Adresat: “Cezary Borzęcki” ;

Dzień dobry nie było okazji porozmawiać na zawodach, więc stad ten email.
Dwie sprawy:
1. zarząd PZJudo rozdzielając środki finansowe na rok 2016 w planie finansowym przeznaczył na Warsaw Judo Open łączną kwotę 18 000 zł. Jednocześnie w związku z wcześniejszymi zdarzeniami (min. wysokość startowego) wskazano iż warunkiem otrzymania tego dofinansowania jest przeprowadzenie zawodów zgodnie z Regulaminem Sportowym i obowiązującymi przepisami związku, a przede wszystkim w kwestii startowego ¬ opłata musi być zgodna z przyjętymi wysokościami opłat startowych PZJudo. Proszę o zajęcie stanowiska, jeżeli przyjmujesz te warunki to prześlę Ci umowę do podpisu. Jeżeli uznasz, iż nie przyjmujesz tych warunków to proszę o informację , bo wtedy środki zostaną przeznaczone na inne turnieje.
2. kwestia sędziów: ilu sędziów mam powołać z ramienia PZJudo na te zawody. Planuje dłuższy urlop i chciałabym mieć ten temat (niełatwy) zamknięty.
W oczekiwaniu na szybką odpowiedź Pozdrawiam Anna Sołoducha

• Klub Judo Ryś 24 sierpnia 2016 12:50
Do: Ania Soloducha CC: Witek Wasilewski , Zdzisław Grochowski , Adam Maj , Rogulski Krzysztof

Witam Cię Aniu. Dopiero wczoraj dostałem tego maila. Byłem kilka razy za granicą więc może tamtejsze serwery go wycięły do spamu. Nie wiem, nie znam się na tym. Jednak dziękuję, za wysłanie maila ponownie.
Bardzo miło słyszeć że zarząd PZJudo rozdzielając środki finansowe na rok 2016 w planie finansowym przeznaczył na Warsaw Judo Open łączną kwotę 18 000 zł. Oczywiście jako organizator WJO jestem jak najbardziej zainteresowany współpracą z PZJudo. Warsaw Judo Open od kilkunastu lat jest organizowane zgodnie z wewnętrznym regulaminem turnieju. Pisząc regulamin staramy się dostosować do regulaminu PZJudo jednak istnieją pewne rozbieżności związane ze specyfiką turnieju. W załączniku przesyłam regulamin, który wysłałem wcześniej do Adama Maja i Krzyśka Rogulskiego. Na pewno w wielu punktach możemy się dopasować, jednak nie może to być kosztem obniżenia poziomu organizacyjnego lub sportowego turnieju. Obniżając startowe dla U15 i U17 z 40 zł na 30 zł ponosimy stratę ok 5000 zł, czyli z z pieniędzy PZJudo zostanie 13000zł. Ale oczywiście możemy to startowe obniżyć. Dyrektorem sędziów WJO jest Krystyna Macioszczyk i to ona ustala obsadę. Ten punkt jest nienegocjowalny.
Zanim zaczniemy wchodzić w jakiekolwiek ustalenia prosiłbym o przesłanie podstawy prawnej przyznania dofinansowania, czyli skanu uchwały podpisanej przez członków Zarządu, w której Zarząd PZJudo przyznaje 18000 zł na organizację WJO. Niestety na stronie PZJudo nie znalazłem żadnego dokumentu oprócz lakonicznej informacji z zebrania zarządu. Dodatkowo prosiłbym aby nasza korespondencja odbywała się poprzez oficjalną skrzynkę mailową PZJudo w związku ze służbowym charakterem sprawy. Pozdrawiam Cezary Borzęcki