Drugi dzień Mistrzostw Europy Weteranów, pomimo występu skromniejszego składu obfitował w gorące emocje, a także przyniósł garść medali.
Ogromne brawa i szczególne gratulacje należą się naszym dwóm finalistom; Krzysztofowi Wiłkomirskiemu, który debiutował w kategorii 81kg oraz Romanowi Janiszewskiemu w kategorii 90 kg, który do pojedynku finałowego szedł jak taran wygrywając wszystkie walki przez ippon. Niestety, do szczęścia zabrakło niewiele i tym razem w hali sportowej w Podcetrteku nie usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego, za to dorobek medalowy wzbogaciła się o dwa srebrne krążki.
Najniższy stopień podium przypadł naszym dwóm reprezentantom w kategorii 66 kg Ireneuszowi Łukowskiemu oraz Krzysztofowi Kaczmarkowi, i startującemu w kategorii 90kg Waldemarowi Banaszakowi.
O ogromnym pechu może mówić Mariusz Walendzewicz, który uległ kontuzji w walce o finał, pomimo deklaracji i woli walki o trzecie miejsce został cofnięty z tatami decyzją organizatorów. Tym samym został sklasyfikowany na piątym miejscu w kategorii 90 kg.
Miejsce siódme zajęli Paweł Sitarski, Radosław Gajdamakin oraz Witold Fijałkowski.
Po dzisiejszych pojedynkach w kategoriach M3 i M4 Polska przesunęła się w klasyfikacji generalnej na 13 miejsce.
W sobotę czeka nas ostatni dzień zmagań indywidualnych, gdzie zobaczymy nasze judoczki Iwonę Osenkowską oraz Jolantę Brożynę, a także naszych judoków z kategorii M1 i M2: Bartłomieja Bednarczyka, Tomasza Kmiecika, Piotra Nowaka, Szymona Kowalskiego, Pawła Czaplickiego, Michała Zamęckiego, Piotra Pojawę, Andrzeja Klimasa i Patryka Manulika.
Dziękujemy naszym reprezentantom za dzisiejsze emocje i trzymamy kciuki za jutrzejszych startujących.


Zapraszamy do śledzenia turniejowych zmagań na https://judotv.com/competitions/eju_vet2023/overview

Relację przygotował: Bartek Wiączek

Zdjęcia: Olga Nowotny Czupryna