Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych – podsumowanie

MP Team Cadets 2011 – pięć drużyn pań i osiem drużyn męskich to wszystko na co nas na tą chwilę stać ! Wiele lat działań Związku z polityką “jakoś tam będzie” dziś owocuje tym co mamy.

Gdyby nie młodzicy, których śmiem twierdzić było co najmniej połowa ze wszystkich startujących to nie wiem czy te zawody w ogóle by się odbyły ! Taka formuła jaka jest obecnie nie jest dobra na obecną sytuację jaką mamy w naszym Judo. Może władze PZJ coś zmienią ? Tak aby zawody drużynowe były atrakcyjne i w zasięgu średniej wielkości klubów.

Zawody drużynowe to powinno być show, a było nudnawo i z wieloma bykami. Oprawa żadna, spikerka fatalna ! Całość za to rekompensowali zawodnicy. I moc emocji jakie towarzyszyły rywalizacji w grupie II panów. Trzy mocne ekipy Czarnych, Wojownika i Galeona walczyły do końca o wyjście z grupy !Wśród pań też do ostatnich walk trwały zmagania o złoto ! Kto wygra Juvenia czy AZS ? Zdecydowały małe punkty zdobyte w innych meczach, bo bezpośrednia konfrontacja przyniosła remis 4-4 (40/40)!

Na koniec jeszcze afera z sędziami dopełniła czary goryczy. Organizator nie dostał funduszy z PZJ więc nie zapłacił sędziom ani centa. Zastanawiam się czy w naszym kraju zawody judo są przydzielane na siłę ? Może jest ktoś kto ma pomysł na organizację zawodów drużyn z piękną oprawą i uczynienia z nich prawdziwego święta JUDO ! Czas na zmianę regulaminu zawodów drużyn ! Czekamy na Wasze pomysły ! Pozdrawiam JCP