Dzieci pomagają Dzieciom” to już jedenasta akcja charytatywna połączona z obchodami Dnia Dziecka organizowana przez klub GKS „Czarni” Bytom.
Sam uczestniczyłem w kilku akcjach „Dzieci – Dzieciom” i z roku na rok, jest ona robiona z większym rozmachem, większą liczbą atrakcji co przekłada się na kolejny rekord w zbiórce, która pomaga kolejnemu dziecku.

Zachęcam wszystkich serdecznie do skorzystania z gościny bytomskiego klubu judo, przybywajcie judocy i nie tylko wraz ze swoimi dziećmi. Bawcie się dobrze i pomóżcie – bo warto pomagać!

W tym roku pomagamy małemu Bogusiowi Flegerowi, który choruje na nowotwór złośliwy, siatkówczak obuoczny. Boguś zachorował mając zaledwie roczek. W sierpniu usłyszeliśmy diagnozę – nowotwór złośliwy, siatkówczak obuoczny. Sytuacja jest dramatyczna. Syn nie widzi lewym okiem. Są w nim aż 4 guzy. Istnieje ryzyko, że będzie musiało zostać usunięte. W prawym oku również są guzy. Boguś przyjął w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 5 cykli chemioterapii ogólnej. Dzięki Państwa wsparciu, na początku grudnia byliśmy w Szwajcarii na konsultacji u jednego z najlepszych lekarzy na świecie leczących siatkówczaka – profesora Muniera. Chcemy zapewnić jak najlepszą terapię dla synka, dlatego zdecydowaliśmy przenieść tam leczenie. Boguś ma bardzo silną więź ze swoim starszym bratem Gutkiem, który jest jego idolem.

Lubi bawić się autkami, piłką i słuchać muzyki. Jesteśmy najszczęśliwsi, gdy jesteśmy razem. Leczenie tego rzadkiego nowotworu i walka o wzrok Bogdana potrwa jeszcze kilka lat. Niestety musiałam zrezygnować z pracy zawodowej, żeby towarzyszyć synkowi w szpitalu.

więcej: https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/bogdan-fleger

Zapraszamy na halę „Czarnych” przy ul. Łużyckiej 90, 1 czerwca tj. czwartek od godzina 17.00 – 19.00