21 marca nosimy kolorowe skarpetki na znak solidarności i zwrócenia uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem. Są to osoby z zespołem Downa.
Data ta jest nieprzypadkowa bo nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze, który posiadają osoby z zespołem Downa.

W tym roku z inicjatywy weterana judo, reprezentanta Polski, Irka Łukowskiego odbył się specjalny trening i oficjalne otwarcie Uczniowskiego Klub Sportowego „Sport dla wszystkich”.
Wydarzenie to powiązane był z wylicytowanym w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy treningiem zawodników z niepełnosprawnościami z Mistrzem Olimpijskim Pawłem Nastulą oraz Jego podopieczną Aleksandrą Kowalewską aktualną Mistrzynią Europy Juniorek.

Zawodnicy klubu UKS SPORT DLA WSZYSTKICH oraz uczniowie SP nr 213 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie oprócz treningu pod okiem Mistrza Olimpijskiego mieli również okazję „powalczyć” ze „starszymi kolegami” – reprezentantami Judo Masters Team Poland: Krzysztofem Czupryną, Zdzisławem Grochowskim, Sławomirem Kamińskim, Ireneuszem Łukowskim, Stanisławem Pazganem i Bartłomiejem Wiączkiem.

To był świetny trening, pełen pracy, zabawy i jakże jednoczący wszystkich, w końcu judo to SPORT DLA WSZYSTKICH.

To było dobre judo, Judo dla Wszystkich.

Fotorelcja – tradycyjnie – Olga Nowotny-Czypryna.