Już jutro w Warszawie w Arenie Usynów rozpoczyna się Puchar Świata, wszyscy trzymamy kciuki za dobry start naszych zawodników.

PZJudo napisał:

Liderami kadry Biało-Czerwonych są Damian Szwarnowiecki -81kg, Piotr Kuczera i Rafał Kozłowski -90kg i Maciej Sarnacki +100kg, ale trener główny reprezentacji Mirosław Błachnio liczy także na innych zawodników, których stać na sprawienie niespodzianek. W wadze -66kg z dobrej strony pokazywali się już m.in. Patryk Wawrzyczek i Łukasz Kiełbasiński, w wadze -73kg Wiktor Mrówczyński zajął ostatnio 7 miejsce w Grand Slamie w Dusseldorfie, a solidnym judoką jest też Michał Bartusik. W wyższych kategoriach także nie brakuje zawodników, których stać na podium Europen Open w Warszawie.

Prezes Jacek Zawadka mówi:

– Reprezentanci Polski są w bardzo mocnym treningu, dlatego każdy medal przyjmiemy z zadowoleniem (…) – Trener główny naszej kadry narodowej Mirosław Błachnio zmienił cykl przygotowań w porównaniu do poprzednich lat i obecnie Biało-Czerwoni są w bardzo mocnym treningu. Dopiero co wrócili z campu po Grand Slamie w Dusseldorfie. Nie oczekujemy od polskich judoków gradu medali i fajerwerków na tatami, bowiem są zmęczeni, ale z drugiej strony zmotywowani możliwością rywalizowania w ojczyźnie. Chcemy aby pokazali ambicję, determinację, nieustępliwość w ciężkich walkach, a każdy medal przyjmiemy z zadowoleniem.