Grand Prix w Zagrzebiu: Mazurek Dąbrowskiego dla Karoliny Tałach
Info PZJudo

Drugi dzień Grand Prix w Chorwacji i drugie złoto dla Polski. Dziś na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Tałach (-63kg). Srebro zdobyła Katarzyna Kłys (-70kg), a brąz Damian Szwarnowiecki (-81kg). Transmisje na żywo codziennie o 17:00 w TV FightKlub.
To był najlepszy seniorski turniej w karierze Karoliny Tałach. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Młodzieży z 2013 roku wygrała dziś 4 walki, m.in. z Rosjankami Kamilą Badurovą (w eliminacjach) i Dianą Dzhigaros (w finale). 2 tygodnie temu wywalczyła brąz w European Open w Estonii, ale sukces w Chorwacji oczywiście jest dużo większy.
Tym samym Polska ma już 2 złote medale i prowadzi w klasyfikacji drużynowej. Wczoraj złoto zdobyła Karolina Pieńkowska (-52kg). Dzisiaj szansę na tytuł w Zagrzebiu, a także 300 punktów do rankingu i 3 tys. dolarów nagrody miała Katarzyna Kłys. Niestety, przegrała 1 karą z Barbarą Matić z Chorwacji. Polka przegrała z nią wcześniej m.in. w ćwierćfinale MŚ 2014 w Rosji, gdzie Katarzyna Kłys ostatecznie wywalczyła brąz.

Znakomicie starty w wadze -81kg zaczął Damian Szwarnowiecki. Przed przyjazdem do Chorwacji liczył na miejsce w 7, a tymczasem doszedł do półfinału. Przegrał przed czasem przez trzymanie z jednym z faworytów Laszlo Csoknyaiem z Węgier, a w walce o brąz doszło do pojedynku rodaków – Damiana z Jakubem Kubieńcem. Damian Szwarnowiecki, który wcześniej wygrał np. z wicemistrzem świata 2011 Srdzjanem Mrvaljeviciem z Czarnogóry, rzucił rywala na waza-ari, ale potem zmagał się z urazem nogi i w ostatniej akcji Kuba mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

O brąz dziś walczyła też Agata Ozdoba, ale niestety przegrała z Austriaczką Magdaleną Krssakovą i zajęła 5 miejsce.

Łącznie w sobotę startowało 5 Polaków i wszyscy doszli do walki o krążki. Biało-Czerwoni są na czele rywalizacji zespołowej przed Francją i Rosją.