Idziemy dobrą drogą ! Medale na Mistrzostwach Europy Cadetów 2012 – podsumowanie !

Sukcesy naszych judoczek w Bar – Czarnogóra ! Ciężka praca zawodniczek i Trenerów nie idzie na marne ! Ogromne zaangażowanie rodziców plus liczne starty przynoszą szybkie efekty. Medale zdobyły: Kamila Pasternak złoto, Paula Kułaga brąz. To nie przypadek, że akurat te dwie judoczki stanęły na podium Mistrzostw Europy. Obie zdobywały pierwsze poważne doświadczenia na Pucharze Świata U15 w Gyor gdzie zdobyły medale. Kamila to najlepsza zawodniczka JC Poland z 2010 roku, a Paula najlepsza judoczka Rankingu U15 też z 2010 roku. Obie startowały w turniejach Rankingowych U15 i startach JC Poland. W tym roku zawodniczka z TDK Trzcianka wychowanka Trenera Józefa Jopka zdobyła mistrzostwo polski w kategorii wiekowej juniorka ! Natomiast judoczka MKS Juvenii Wrocław którą trenuje Maciej Kwiatkowski w tym roku wygrała Puchar Polski U20 w kategorii 78kg będąc młodszym rocznikem juniorki młodszej !! Jeszcze blisko medalu na ME była Marta Wykupil – czegoś jednak zabrakło.

Dlaczego innym nie udało się przedostać do strefy medalowej ? W dziewczynach dogoniliśmy już Europę ! Przegrywamy nieznacznie po wyrównanych walkach. Dobrze wróżą w przyszłym roku starty Kasi Kaszy czy też Juli Kowalczyk. W chłopcach jeszcze nam dużo brakuje, trzeba jeszcze mocniej trenować !

Rozczarowanie tegorocznych ME ? To jest Judo więc nie ma co powracać do tych walk. Wyciagnąć wnioski i ciężka praca to recepta na poprawę. Z tegorocznych startujących cadetów w przyszłym roku nikt nie wystartuje w U17, wszyscy zmieniają kategorię wiekową na juniora.

W chłopcach rok to bardzo dużo i z ogromną ciekawością czekamy na przyszłoroczne starty w eliminacjach do Kadry na ME MŚ oraz EYOF w 50kg Błońskiego, Walczyka, w 60kg Jasińskiego, Kurtyki ( duży błąd, że nie wystartował na tegorocznych ME), w 66kg Marcinkiewicza, w 73kg Drzewieckiego, w 81kg Kejzy (powinien wystartować w tegorocznych ME), w 90kg Szczurowskiego i w +90kg Majowskiego czy Górskiego.

Oczywiście każdy inny judoka też ma szansę i ci wyróżniający się zawodnicy i zawodniczki czują na plecach oddech kolejnych judoków i judoczek. I o to chodzi !! To przyniesie sukces !! Campy techniczne U16 plus starty to też jest bardzo ważne. Trzymamy za nich kciuki aby nie zwalniali tempa !

Budująca jest też atmosfera wśród tych młodych ludzi i tą którą stworzyli Trenerzy Kadry U17 w samej Kadrze jak i w okół niej. Gratulacje !

Mamy nadzieję, że to dopiero początek sukcesów polskiego młodego judo ! Teraz tylko czekać co za rok pokażą w Europie i na Świecie roczniki 1997 i 1998 w U17, oraz będziemy śledzić wyniki w juniorach roczników 1996. Pozdrawiamy JC Poland

Posted Under
Bez kategorii
Tagged