W weekend 21-22 kwietnia na warszawskim Bemowie odbył się III Judo Legia Cup 2018. Przez dwa dni walki toczyły się na aż ośmiu matach, a na listach startowych pojawiło się ponad tysiąc młodych zawodników z całej Polski i zagranicy. Dodatkowo w turnieju organizowanym przez Judo Legia Warszawa rywalizowali dorośli – mastersi i amatorzy. W tej kategorii pojedynki toczyło kilkudziesięciu zawodników z całej Polski.

Pomimo rekordowej liczby startujących zawody udało się rozegrać bardzo szybko i sprawnie. Uczestnicy byli dokładnie podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe, które zostały dobrze rozplanowane, co maksymalnie skracało czas od momentu wejścia na halę do jej opuszczenia. Zawody swoją obecnością uświetnił mistrz olimpijski z Atlanty Paweł Nastula. Wielu zawodników miało przyjemność odebrać medale i nagrody z rąk zastępcy burmistrza dzielnicy Bemowo Grzegorza Kucy oraz Katarzyny Niedźwieckiej, Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu w Dzielnicy Bemowo.

– W ocenie trenerów i uczestników biorących udział w zawodach wypadliśmy ponownie świetnie. Gratulacje od tak wielu osób już podczas turnieju są dla nas wielką radością i satysfakcją oraz motywacją do kolejnych wyzwań. Należy jednak zawsze pamiętać, że tak sprawna organizacja kolejnej edycji Judo Legia Cup była możliwa tylko dzięki tytanicznej pracy i oddaniu się bez reszty pracowników i trenerów klubowych, członków sekcji masters, a nade wszystko rodziców najmłodszych zawodników i samych zawodników. To ich zaangażowanie i praca do późnych godzin nocnych, a następnie pomoc od wczesnego ranka pozwoliła przygotować halę, ogarnąć całą logistykę wydarzenia i od początku do końca przejść przez całe zawody szybko i profesjonalnie. To przede wszystkim im należą się brawa i nie ma słów żeby w prosty sposób wyrazić moją wdzięczność.
W tym roku przekroczyliśmy barierę tysiąca uczestników biorąc pod uwagę rywalizację tylko dzieci, choć w tym samym czasie odbywały się inne zawody judo dla małych judoków nawet w samej Warszawie. I choć bardzo nas cieszy ta liczba oraz fakt, że każdego kolejnego roku pobijamy rekord, to nie one są dla nas priorytetem. Dla nas najważniejsze jest sprawność przeprowadzenia turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Staramy się zaplanować i przeprowadzić imprezę, aby rodzice i dzieci przyjeżdżali na halę na możliwie jak najkrótszy czas i resztę dnia mogli spędzić na innych aktywnościach. Szybka rejestracja i waga, rozgrzewka, walki oraz zaraz po zakończeniu rywalizacji ceremonia wręczenia nagród. Na uwagę zasługuje również fakt, że pomimo tak ogromnej liczy uczestników w tym roku nie odnotowaliśmy ani jednej kontuzji, szczególnie, że na bezpieczeństwo zwracamy ogromną uwagę.
Judo Legia Cup wyróżnia fakt, że organizujemy je również z podziałem na poziom zaawansowania. Rywalizacja rówieśników nawet z tej samej kategorii wagowej, ale tych co dopiero zaczynają przygodę z judo i tych trenujących już wiele mija się z celem i może jedynie zniechęcić do uprawiania naszej dyscypliny. Podczas zawodów dbamy o maksymalny komfort tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rywalizacją na macie.
Wzorem lat ubiegłych przeprowadziliśmy zawody dla zawodników masters i amatorów Judo Legia Cup Masters 2018, podczas których rolę się odwróciły i to dzieci dopingowały swoich rodziców i trenerów. Jak zawsze to było coś wyjątkowego i ponownie potwierdziło się stwierdzenie, że judo to sport dla całej rodziny, który wciąga na całe życie. Jak zawsze bardzo gorąco dziękuję Wojewodzie Mazowieckiemu za dofinansowanie III Judo Legia Cup, dzielnicy Bemowo oraz wszystkim sponsorom i partnerom, którzy nas wspierają i czynią nasze zawody wyjątkową imprezą – podsumował Krzysztof Wiłkomirski.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który świetnie oddaje atmosferę panującą na zawodach Judo Legia Cup https://web.facebook.com/JudoLegiaWarszawa/videos/1641785282541847/

Wyniki zawodów dzieci jak i masters można sprawdzić na stronie organizatora: http://judo.legia.com/iii-judo-legia-cup-wyniki/

Fotorelacja z zawodów dostępna jest na funpage klubu Judo Legia Warszawa: https://web.facebook.com/pg/JudoLegiaWarszawa/photos/?tab=album&album_id=1642437899143252