W miniony weekend odbyły się dwie wspaniałe niezapomniane imprezy, Samurai MeetUp 2024 zorganizowany przez Michała Zamęckiego wraz z zespołem z Tigers Club oraz XXV Otwarte Mistrzostwa Węgier w Gyor połączone z urodzinami Oli Czupryny.

Samurai MeetUp 2024

Samurai MeetUp 2024 odbył się w dojo Stara Wieś, jedynej japońskiej wiosce w Polsce. W tym roku treningi prowadził Paweł Nastula, nasz ostatni medalista olimpijski. Nastek zademonstrował szereg skutecznych technik w ne-waza i tachi- waza, dzięki którym sam wygrywał walki na tatami.

Od piątku do niedzieli odbyły się 4 treningi. Każdy trening kończył się kilkoma odcinkami randori, ponieważ w campie uczestniczyło ponad 100 zawodników, można było nawalczyć się do woli. Samurai MeetUp 2024 został perfekcyjnie zorganizowany.

Stara Wieś jest wyjątkowym miejscem, oazą spokoju. Ogromna, dynamiczna, świetnie amortyzowana mata o powierzchni ponad 700 m2, znajdująca się w dojo zbudowanym w japońskim stylu wszystko to sprawia, że wg mnie Samurai MeetUp to najlepszy camp dla Mastersów w Europie.

Ciekawe jakie niespodzianki przygotuje dla nas Michał w przyszłym roku? Do zobaczenia na Samurai MeetUp 2025!

XXV Otwarte Mistrzostwa Węgier Gyor.

W Starej Wsi zabrakło Bartka, Czupryna i Piotrka, którzy wybrali się do Gyor walczyć o medale w Mistrzostwach Węgier. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Bartek Wiączek z Nastula Club wygrał kategorię -66 kg M5, wygrywając cztery walki, Krzychu Czupryna z Kejza Team zdobył brązowy medal w tej samej kategorii, a Piotrek Chmielniak z Katagurumy Gliwice zdobył srebrny medal w kategorii -81 kg M3. Ogromne gratulacje!

Tego samego dnia 06.04 obchodziła urodziny Ola Czupryna , prywatnie żona Krzycha, a z zamiłowania nasza wspaniała Pani Fotograf! Specjalnie na tę okazję przyjechał do Gyor szef Komisji Weteranów w IJF Denis Weiser, co zostało uwiecznione na okolicznościowych zdjęciach.

Bardzo cieszy mnie nasza weterańska aktywność, rozpoznawalność w światowej rodzinie JUDO. Oby tak dalej. Widzimy się wszyscy 20.04 na Pucharze Europy Weteranów w Warszawie.

Staszek Pazgan

Zdjęcia: Ola Nowotny-Czupryna i Michał Zamęcki