Judo Baltic Cup już po raz 23 będzie organizowanie przy wsparciu Strategicznym Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Miasta Gdynia oraz przy wsparciu organizacyjnym Polskiego Związku Judo, Urzędu Maszkowskiego woj. pomorskiego i sponsora strategicznego Etos Organizowany przez UKS OPTY od 2001 roku.

Jest to obecnie największy i stojący na bardzo wysokim poziome turniej judo w Polsce.

W dniach od 31 maja do 4 czerwca w Hali Polsat Plus Arena Gdynia przy ul.Kazimierza Górskiego 8, odbędzie się Judo Baltic Cup. Wydarzenie ma rangę turnieju Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo. Zawodnicy rywalizują o punkty Rankingu Polskiego Związku Judo i awans do Kadry Narodowej, tym samym reprezentowania Polski w Pucharach Europy i Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

Rywalizować będzie cała czołówka krajowa pod okiem trenerów Kadry Narodowej Polskiego Związku Judo. W turnieju rywalizować będą kadeci i młodzicy, juniorzy i młodzieżowcy z całej Polski jak i ekipy z Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji, Niemiec, Słowacji , Gruzji i Czech. W rywalizacji sportowej oraz campie treningowym startować będzie ok 1200 zawodników.

Ten rok jest wyjątkowy, patronat nad Turniejem objął dwukrotny Mistrz Olimpijski z Seulu w 1988 roku i Barcelony 1992 roku Waldemar Legień , uhonorowany Krzyżem Orła Białego.

Turniej od wielu lat jest sportową wizytówką naszego miasta jak i województwa pomorskiego.

Turniej  rozpoczyna się w piątek 31maja i kończy się Camp-em 4 czerwca 2024r. Uroczyste otwarcie odbędzie się w niedzielę 02 czerwca 2024r. o godz. 10:00, na które serdecznie zapraszamy.