Minął miesiąc od czasu, kiedy zamknięte zostały kluby sportowe. Działalność sportowa przeniosła się do sieci internet, tak jak zresztą większość działalności.

Judo Legia

Judo Legia prowadzi swój projekt Judo kontra wirus gdzie w sposób zaplanowany pojawiają się treningi online oraz spotkania ze znanymi judokami, ostatnio gośćmi byli Paweł Zagrodnik i Julia Kowalczyk.

Sensei Online

Bardzo ciekawe ćwiczenia prezentują trenerzy z klubu Grizzly Judo Klub na swoim kanale youtube Sensei Online. Warto tam zaglądać nie tylko po to aby ćwiczyć, ale aby czasami przypomnieć lub wzbogacić swój wachlarz ćwiczeń na przyszłość, kiedy wróci normalność.

Judo na 4m2

Przemysław Matyjaszek, prowadzi swój projekt Judo na 4m2, duże doświadczenie tego zawodnika i trenera jest gwarantem nie straconego czasu na jego kanale youtube.

Kotar owski

Oczywiście chodzi o sympatycznego judokę Kotaro Sasaki i jego kanał Youtube Share Judo. Demonstruje tam nie tylko ćwiczenia i techniki, ale też przybliża nam tłumaczenia przeróżnych słów np. Randori, Uchi Mata itd.

Życie nie znosi próżni, nie możemy prowadzić normalnych zajęć, próbujemy coś zrobić w sieci.
Podałem przykłady tylko kilku klubów lub osób, przeglądając internet można zobaczyć teraz całą masę treści skierowanych do trenujących.

Nie możemy jednak o jednym zapomnieć, nie można się judo uczyć w internecie. Może to być rozwiązanie tymczasowe.
Tylko tymczasowe.