Judoka Patryk Leśniewski z UKS Szogun Piaseczno wygrywa półfinał Ninja Warrior Polska 2021

 Emocjonująca rywalizacja w trzecim odcinku trzeciego sezonu sportowego show Polsatu. Zmagania w „Ninja Warrior Polska” po raz kolejny dostarczyły niesamowitych wrażeń i wykreowały nowych bohaterów. W półfinale uczestnicy musieli starać się nie tylko, żeby ukończyć trasę, ale też zrobić to w jak najlepszym czasie. Awans do finału to szansa na zdobycie głównej nagrodę w wysokości 150 tysięcy złotych!

Na udział w tym jedynym w swoim rodzaju show zdecydował się 28 letni Patryk Leśniewski były judoka z UKS SZOGUN PIASECZNO Aby się zakwalifikować do programu z udziałem ok. 190 zawodników, najpierw musiał przejść casting.

Wzięły w nim udział tysiące osób – Główne zasady tego programu, którego edycja składa się z siedmiu odcinków: – Sześć pierwszych to eliminacje i półfinał. W każdym startuje 32 zawodników. 10 najlepszych przechodzi do etapu półfinałowego, który transmitowany jest w tym samym odcinku. Czterech najlepszych zawodników toru półfinałowego awansuje do finału, w którym bierze udział 24 uczestników (po czterech z każdego odcinka).

Sama obecność w show Polsatu jest dużym wyróżnieniem. Walka z wymagającymi przeszkodami oraz samym sobą, chwile triumfu i dramaty to najkrótszy opis każdego odcinka hitu Telewizji Polsat, od 2 lat nie schodzącego z jej anteny. Program ma wierne grono widzów, kreuje wzory do naśladowania i motywuje do zmiany stylu życia

Wśród zawodników znaleźli się zarówno zawodowi sportowcy, trenerzy personalni, jak i byli i aktualni sportowcy-amatorzy!
To właśnie oni najbardziej zaskakują na torze Ninja Warrior – często pozostawiając w tyle „weteranów” polskiej edycji show.
Wiek także nie gra tu roli – wystarczy siła woli, determinacja, odwaga i pozytywne nastawienie!

W 3 edycji właśnie Patryk LEŚNIEWSKI judoka wychowanek UKS SZOGUN PIASECZNO w którym trenował w latach 2004 – 2015 startując z powodzeniem zarówno z powodzeniem w zawodach ogólnopolskich jak tez szczebla okręgowego, pokazał, że on jako były sportowiec, mimo upływu czasu zaprezentował wspaniałe przygotowanie fizyczne, a przede wszystkim wielką odporność psychiczną.

Półfinałowy tor tworzyły następujące przeszkody: Pięć kroków, Chwiejny suwak, Wirujący most, Wiszące półki, Małpi gaj i Krzywa ściana, z kolei na trasę półfinałową składały się: Lot Tarzana, Trasa pająka, Ruchomy drążek, Spirala Ninji i Przeprawa przez komin.Do finału kwalifikowało sie tylko 4 uczestników którzy z najlepszymi czasami pokonało bezbłędnie cały tor.Patryk Leśniewski eliminacje zakończył z drugim czasem, a na półfinałowy tor wychodził jako ostatni zawodnik. Posiadacz czarnego pasa judo stopnia 1DAN wytrzymał napięcie i presję związaną z drugim startem. Zdawał sobie sprawę, że każda sekunda jest na wagę złota. Bez większych kłopotów pokonał trasę i wykręcił najlepszy rezultat odcinka. – Chłopaki tak wyśrubowali czas, że trzeba było się spinać – powiedział w rozmowie z Karoliną Gilon prezenterką TV POLSAT zaskoczony faktem, że zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji.

W w eliminacjach eliminacyjnego osiągnął czas: 02:45:09 a w półfinale startując jako ostatni pokonał tor w bezbłędny sposób z czasem ): 01:23:06

Przez kolejne 7 tygodni, w każdy wtorek o godzinie 20:05 na antenie Polsatu, widzowie śledzić będą zmagania uczestników na znanym na całym świecie torze przeszkód. W sumie będzie ich 192. Gra idzie o chwałę i 150 tys. zł głównej nagrody. Ale przede wszystkim o bycie tą pierwszą osobą, która zdobędzie legendarną Górę Midoriyama.

Dotychczas nie tylko nikomu to jeszcze się nie udało, ale nawet nikt nie zmierzył się ostatnią przeszkodą finału czyli z 23-metrową liną. W gronie najlepszych w finale Piaseczno będzie reprezentował PATRYK LEŚNIEWSKI który jako zwycięzca jednego z półfinałów znajdzie w gronie najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa.

TRZYMAMY KCIUKI