Od wielkiego sukcesu tegoroczne starty międzynarodowe zaczęły dziś reprezentantki Polski. W Odivelas koło Lizbony w turnieju European Open złoty medal zdobyła Karolina Tałach w wadze -63kg, a srebrny Karolina Pieńkowska -52kg. Walkę o brąz przegrała Julia Kowalczyk -57kg.

Karolina Tałach (GKS Wybrzeże Gdańsk), która jest 42 w rankingu światowym, wygrała wszystkie 4 walki. Pokonała 71 Hiszpankę Angeles Lopez Aguillerę, w dogrywce 44 Japonkę Honokę Araki, 16 Australijkę Katharinę Haecker i w finale 39 Hiszpankę Cristinę Perez Cabanę.

Jesienią 2016 roku Karolina Tałach zwyciężyła w Grand Prix w Zagrzebiu, a wtedy złoto wywalczyła także Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa). Dziś doszła ona do finału, w którym musiała uznać wyższość zawodniczki z Kanady Ekateriny Guicy, która jest 15 w rankingu. Polka zajmująca 46 lokatę w Portugalii wygrała też ze 141 Coraline Marcus Tabellion (Francja), 211 Gefen Primo (Izrael) i Takako Watanabe (Japonia).

Blisko podium była także Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik). Pokonała Oanę Nicolaescu (Rumania) i po prawie 9 min Mariię Skorę (Ukraina). W półfinale przegrała po 5.10 min z Jaione Equisoain (Hiszpania) i w walce o brązowy medal z Yuką Watabe (Japonia).

W wadze -57kg Anna Borowska (Kejza Team Rybnik) poniosła porażkę z Yuka Watabe (Japonia), a w kategorii -48kg Joanna Stankiewicz (AZS AWF Warszawa) przegrała z Lorrayna Costa (Portugalia) i Katarzyna Wiszniewska (UKS 3 Piła) z Celią Hidalgo Ledo (Hiszpania).

Jutro w wadze -78kg Paulina Kułaga (TDK Trzcianka) spotka się z Maike Ziech (Niemcy), a w +78kg Anna Załęczna (TKSJ Toruń) z Martą Anton Elias (Hiszpania).

źródło: PZJUDO.PL
foto: Za zgodą EJU