Klęska pod Abu Dhabi 2011 !

Dziś czwórka naszych zawodników stanęła do walki o punkty i medale na Grand Prix w Abu Dhabi. Troje Daria Pogorzelec, Robert Krawczyk i Grzegorz Eitel odpadli po pierwszych walkach, a Krzysztof Węglarz po drugiej (pierwszą wygrał).

Nie ma dziś łatwych turniejów w okresie kwalifikacji Olimpijskich, a co za tym idzie coraz trudniej naszym zawodnikom i zawodniczką jest wygrać choćby jedną walkę. Europa nam odjechała, a świat to już kosmos!

Na tą chwilę tylko dwójka zawodników coś prezentuje to w pierwszej kolejności Tomasz Adamiec, a drugi to Tomek Kowalski. Tylko czy wytrzymają (materiał) bo według mnie są dopiero na starcie i od teraz powinno się dla nich ułożyć bardzo mocny program oparty w dużej mierze na treningach poza krajem i stałej konfrontacji z najlepszymi. Jest tylko jedno wyjście trzeba spróbować i albo materiał (ciało) wytrzyma mega obciążenia to wtedy mamy szansę na medal na Igrzyskach Olimpijskich. Inaczej ciemno to widzę. Kolejna impreza pokazała że to co robimy w kraju nie wystarcza na wygranie z dobrymi zawodnikami nie mówiąc już o najlepszych.

Czekam też na powrót na tatami Janusz Wojnarowicza i Urszuli Sadkowskiej, ale czy uda się PZJ znaleźć odpowiedniego trenera dla naszych gigantów. Janek po kontuzji stan zdrowia jest zagadką, a Ula ma problemy z przejściem badań. I to mają być nasze szanse medalowe na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie ?

Czarne chmury nad nami, chyba pora zacząć przygotowania do Olimpiady w Rio ?
Waszym zdaniem kto z młodych by się nadawał ? Pozdrawiam